reklamı kapat

POPÜLER

Renault EZ-1

Renault EZ-1; şehir içinde yeni yardımcınız olacak elektrikliyle tanışın

Markasının şehir içi elektrikli ulaşım planının önemli bir ayağını temsil edecek Renault EZ-1, kısa vadeli planların merkezinde.

Renault’nun Dacia ve Lada’yı da içerisine aldığı 5 yıllık araç planlama planı, bugün kayda değer projeler için ilk gösterim niteliği taşıdığı. İkonik modeli R5’i elektrikli olarak geri döndüreceğini duyuran markanın kısa vadeli planları içerisinde Twizy’nin yerini alacak iki kişilik bir araç da kendisine yer buluyor. Şu anda karşımızda prototip çizgileriyle duran Renault EZ-1, şehir içi kullanımda gerek bireysel gerekse ticari kullanıma cevap verebilecek niteliklere sahip olacak. EZ-1, markanın tanıtımını gerçekleştirdiği Mobilize markasının da temel taşlarından olacak.

7
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault EZ-1 çevre dostu malzemeleriyle dikkat çekiyor

Şehir içinde kullanıcıların özel ihtiyaçlarına cevap verebilecek araçlarla çözüm sunacak olan Mobilize departmanı, ciddi bir pazar payı potansiyeli taşıyor. Bu marka altında üretilecek araçlara abonelik veya filo yoluyla da erişim mümkün olacak. 2,3 metre uzunluğa sahip olan EZ-1’in teknik nitelikleri de gelecek için önemli ipuçları veriyor. Değiştirilebilir batarya sistemi sayesinde oldukça kullanışlı olan modelin elektrik gücü kadar malzemeleri de çevre dostu dinamikler üzerine kurulacak. Araçta kullanılan panellerin yüzde 50 oranında geri dönüştürülmüş malzemelerden üretileceğini, aracın genelininse yüzde 95 oranında geri dönüştürülebilir olduğu bu noktada öne çıkıyor. Renault için bir elektrikli aracın ötesinde, şehir içinde yepyeni bir ulaşım deneyimi niteliği taşıyan EZ-1, önümüzdeki 5 yıllık süreçte seri üretim dinamikleriyle karşımızda olacak. Aracın rakamsal verilerini de önümüzdeki süreçte öğreneceğiz.

İlginizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı