reklamı kapat

POPÜLER

Renault Mobilize Limo

Mobilize Limo; Renault’dan şehir içi kiralama ve taksi hizmetlerine özel elektrikli otomobil

Renault tarafından yıl başında duyurulan yeni markanın ilk ciddi modeli olan Mobilize Limo, şehir içi ulaşımın gelecek operasyonları için güzel bir örnek.

2021’in ilk günlerinde düzenlediği özel bir etkinlik kapsamında çatısı altındaki tüm markaların gelecek planlarını içeren kapsamlı bir duyuru yapan Renault, diğer markalarda olduğu gibi odağını elektrik gücüne çevirdiğini özellikle belirtti. Dacia ve Lada gibi ekonomik segmentlerde seyreden markalar için de ciddi değişimlerin bizi beklediği bu planlama içerisinde yepyeni bir oluşum da dikkat çekti. Fransız üreticinin “Mobilize” adını verdiği bu hizmet, şehir içi ulaşımda tamamen elektrikli araçların kullanıma sunulacağı bir ekosistemi beraberinde getiriyor. Bu oluşumun ilk temsilcilerinden birisi olan EZ-1’in ardından yaklaşmakta olan Münih Otomobil Fuarı’nda listeye eklenece ikinci isim bugün duyuruldu. Taksi, özel kiralık araçlar ve filolara özel araç çağırma hizmetleri için tasarlanan elektrikli sedan Renault Mobilize Limo, 2022’nin ikinci yarısından itibaren profesyonel kullanıcılara yönelik araç ve hizmetleri içerecek esnek paketlerle sunulacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault Mobilize Limo için açıklanan ilk özellikler

Mobilize markası, taksi, özel kiralık araçlar ve filolarına özel olarak çalıştığı için abonelikle sunulan teklif, kişiye özel mobilite çözümlerini içeriyor. Aileye eklenen Limo modelinin arka planına baktığımızda Renault Grubu ve Çin merkezli Jiangling Motors ortaklığından doğduğunu görüyoruz. Araç, Renault Grubu ve ağının 10 yılı aşkın süredir desteklediği araç ve hizmet e-mobilite bilgi birikimi ve deneyiminden faydalanıyor. Mobilize Limo, prestijli ve düşük maliyetli emisyonsuz araçlar arayan kullanıcılar için ideal çözüm haline geliyor. Marka tarafından paylaşılan fabrika verilerinde otomobilin 450 kilometre menzil kat edebildiğini görüyoruz. Bu değerin kısa sürede WLTP standartlarından onaylanması bekleniyor. Hızlı şarj desteği de sunan batarya, 40 dakikada 250 kilometre sürüş menziline erişebiliyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Limo modeline ebatsal olarak baktığımızda 4,67 metre uzunluğa, 1,83 metre genişliğe, 1,47 metre yüksekliğe ve 2,75 metre aks mesafesine sahip olduğunu görüyoruz. Bu değer ailenin sevilen sedan modeli Megane’a göre bir adım yukarıda konumlanarak aracı D segmentine yaklaştırıyor. 411 litrelik bagaj hacmi sunan Limo bu değeriyle Megane Sedan’ın gerisinde konumlanıyor. Otomobilin motor ve performans verilerine baktığımızda ise bizi 150 beygir güç 220 Nm tork üreten bir motor karşılıyor. Bu ünite ile 0’dan 100’e hızlanmasını 9,6 saniyede tamamlayabilen Limo’nun maksimum sürat değeriyse 140 km/s.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Limo’nun kabin tasarımı Renault modellerinden dışarıda olduğu gibi farklılık gösteriyor. Multimedya sistemi, 12.3 inçlik ortaya entegre dokunmatik ekran üzerinden sunulurken, sürücü tarafında ise 10,25 inçlik dijital panel konumlandırılıyor. Kullanıcılara özel Limo uygulaması tüm otomobil bilgilerini sağlıyor ve otomobil konumuna ve bazı özelliklere (örn. Açık/kapalı kapılar, ön sıcaklık düzenleme, akü şarjı) uzaktan erişim için kullanılabiliyor. Aracın standart donanımları arasında ise; “Adaptif Seyir Kontrolü, Kör Nokta Uyarısı, Şerit Değiştirme Desteği, Şeritte Kalma Desteği, Şeritten Ayrılma Uyarısı, Ön Çarpışma Uyarısı, Yaya Çarpışma Uyarısı, Gelişmiş Acil Durum Frenleme Trafik İşareti Tanıma Çevre Görüş Monitörü (AVM) Ön ve arka park sensörü Arka Çapraz Trafik Uyarısı” dikkat çekiyor.

İlginizi çekebilir

Renault Megane eVision; elektrikli hatcback provası tanıtıldı