reklamı kapat

POPÜLER

Renault EZ-FLEX
Renault EZ-FLEX
Renault EZ-FLEX
Renault EZ-FLEX
Renault EZ-FLEX
Renault EZ-FLEX

Fütüristik tasarımlı geleceğin taşıma aracı: Renault EZ-FLEX [Galeri]

Dünyanın en büyük otomobil üreticilerinden Renault, bu sefer karşımıza kompakt ve atak bir hafif ticari araç olan Renault EZ-FLEX ile çıktı.

Firmadan yapılan resmi açıklamaya göre Renault EZ-FLEX, şehir içinde pratik bir şekilde hareket etmek için tasarlanmış kompakt ve manevra kabiliyeti yüksek bir araç olarak öne çıkıyor. Söylendiği kadarıyla EZ-FLEX, 3,86 m uzunluk ve 1,65 m genişliğinin yanı sıra 1,88 m yüksekliği ile park kolaylığı sağlıyor. Kompakt kokpiti sayesinde boyutlarına göre son derece geniş bir yükleme kapasitesine sahip olan model, hafif ticari araç kullanım özelliklerinden de taviz vermemiş oluyor. 4,5 metre dönüş çapı, araca mükemmel bir manevra kabiliyeti sağlıyor. Renault EZ-FLEX’te her şeyin kullanıcısının ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasalandığı görülüyor. Kolay erişime sahip geniş sürücü kabini; sürüş bilgilerine kolay ve hızlı erişim sağlayan gösterge paneli, geniş görüşün yanı sıra basit ve kullanışlı araç kumandalarına sahip. Araçta sunulan hizmet ve uygulamalara ek olarak, farklı profesyonel kullanımlara yönelik uygulamalar da bulunuyor. Arka yük bölmesi, yüksekliği (yerden 760 mm yükseklikte) ve kolay erişimi sağlayan kapılar sayesinde ergonomik özelliklere sahip. EZ-FLEX, farklı profesyonel ihtiyaçları karşılayabilecek çeşitli modüler sisteme sahip. Şehir merkezlerinde kullanılabilen ve 100 km menzile sahip elektrikli EZ-FLEX, tam anlamıyla şehir içi teslimat ihtiyaçlarına göre tasarlanmış bir model.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault EZ-FLEX’te kullanıcıların geri bildirimlerinin daha iyi okunmasını sağlayacak sensörler bulunuyor. Konum, menzil, sürat ve duraklamalar gibi çeşitli veriler toplanacak ve günlük kullanımların anlaşılabilmesi amacıyla, bu veriler gerçek zamanlı olarak veya günde bir kere internet bağlantı özelliği sayesinde bir araya getirilmek üzere yükleniyor. Bu verilerin analizinin, profesyonellerle birlikte yapılması Renault’ya, güncel şehir içi lojistik ihtiyaçlarına uygun araçlar tasarlama imkanı sağlayacak. Şirket, şehir içi yük taşıma ile ilgili ortak bir vizyon elde etmek amacıyla, tüm ekosistem bileşenlerini de göz önünde bulundurarak fiili şartlarda bir aracı ve hizmetlerini test etmeyi hedefliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Renault EZ-FLEX geleceği gözler önüne seriyor

Hızlı şehir göçü nedeniyle 2030 itibariyle dünya nüfusunun yüzde 60’ından fazlasının şehirlerde yaşadığı bir dünyada sadece insanların bir yerden bir yere ulaşımı değil eşyaların da dolaşımı önemli hale geliyor. Teslimat hızı ve özenine yönelik ihtiyacın giderek artmasıyla, şehir ve şehir merkezlerinde, bu konudaki yönetmelikler giderek daha sıkı hale geliyor. Herkes için bugünün ve geleceğin sürdürülebilir mobilitesini sağlamak amacı ile hareket eden Renault Grubu, EZ-PRO konsept otomobilinden sonra, Renault EZ-FLEX ile geleceğin mobilitesine yönelik keşif çalışmalarına devam ediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

10 civarında Renault EZ-FLEX modelinin Avrupa’da bu alanda hizmet veren profesyonel şirketlere 2 yıl boyunca denetileceği verilen resmi bilgiler arasında yer alıyor. Buradan çok önemli geri dönüşler alınması hedefleniyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da oldukça yeni Clio