reklamı kapat

POPÜLER

Çernobil felaketini anlatan Chernobyl dizisi netflix e gelecek mi

Chernobyl dizisi Netflix’e gelecek mi?

HBO’nun şu sıralar en popüler yapımı olan ve Çernobil felaketini anlatan Chernobyl dizisi Netflix kütüphanesine gelecek mi?

1986’daki Çernobil nükleer santrali patlamasını anlatan mini dizi Chernobyl, bu sıralar televizyon izleyicilerinin favori yapımlarından. HBO’nun yayınladığı dizi kısa sürede popülerliğe erişirken, IMDb oylarına göre izleyiciler tarafından en çok beğenilen dizi olmayı da başarıyor. İzleyicilerin ise aklındaki sorulardan biri dizinin Netflix Türkiye kütüphanesinde olup olmadığı. Dizi ne yazık ki popüler çevrim içi yayın evinin kütüphanesinde bulunmuyor. Ancak, HBO’nun geçtiğimiz aylarda büyük yankı uyandıran Leaving Neverland belgeselinin haziran ajandasında yer aldığını görünce Netflix’e ulaşarak Chernobyl’in platforma gelip gelmeyeceğini sormak istedik.

Netflix’ten gelen cevaba göre ne yazık ki şimdilik yakın gelecekte böyle bir bilgi yok. Bu hiç olmayacağı anlamına gelmiyor tabii. Ancak bir süre diziyi Netflix’te izleyemeyeceksiniz. Peki bu dizi Türkiye’de nerede yayınlanıyor?

Chernobyl dizisi hangi kanalda?

Chernobyl dizisinin Türkiye yayın hakları, pek çok HBO yapımının da haklarına sahip olan Digiturk‘te. Dizi her hafta pazartesi günü HBO’da yayınlandıktan sonra ertesi gün beIN Connect‘teki yerini alıyor. Aynı zamanda Digiturk sahipleri diziyi beIN Series Drama kanalından izleyebiliyor. Türkiye saati ile pazartesiyi salıya bağlayan gece, saat 04:00’da yayınlanan dizinin yeni bölümleri salı günü beIN Series Drama kanalında 22:00’da izleyicilerle buluşuyor. Uygulamayı kullanmak istemeyenler doğrudan ertesi gün diziyi televizyondan da izleyebilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

27 Mayıs’ı 28 Mayıs’a bağlayan gece 04:00’da dördüncü bölüm yayınlanacak. Dizi ise bu bölümden sonra final için geri sayımına başlayacak. Mini dizi olan yapım toplamda 5 bölümle hikayesini noktalıyor. Dizinin tanıtım fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video

Dizinin fragmanı