reklamı kapat

POPÜLER

Chernobyl dizisi Game of Thrones ve Breaking Bad’i geride bıraktı

Chernobyl dizisi Game of Thrones ve Breaking Bad’i geride bıraktı

HBO bir kez daha gündemden düşmeyen bir diziye imza attı. Chernobyl, izleyiciler için Game of Thrones ve Breaking Bad‘i geride bırakmış durumda.

Game of Thrones 8. sezon finaliyle gündemi fazlasıyla meşgul etse de bu aralar televizyon izleyicilerinin odağında başka bir dizi daha var: Chernobyl. 1986’da gerçekleşen Çernobil felaketini anlatan dizi, felaketin yankıları ve etkisi Türkiye’ye de ulaştığı için, Türk izleyiciler arasında da hayli popüler. Mini seri olarak planlanan dizi ise “kısa süreli” gösterimine karşın izleyiciler için bir numaraya oturmuş durumda. Halihazırda sadece 3 bölümü yayınlanan dizi, IMDb’de en yüksek puanlı diziler listesinde bir numaraya yerleşti. İlk üç bölümüyle ortalama 9,6 puan alan diziyi ikinci sırada Breaking Bad 9,5 puanla takip ediyor. Game of Thrones ise 8. sezon ile büyük bir puan kaybı yaşamıştı. O da 9,4 ile üçüncü sırada.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Chernobyl dizisiyle kitleler hatırlıyor

Çernobil nükleer tesisinde yaşanan patlama sonucu kitleleri etkileyen radyoaktif sızıntının yaşattıkları sadece o dönemi hatırlayanlara değil, o dönemi hiç bilmeyenlere dahi dizi sayesinde ulaşıyor. Konunun yeniden gündeme gelmesiyle canlanan arşiv kayıtları da o dönemde yaşananları yeniden ortaya seriyor.

Mini seri ise uzun soluklu bir yapım değil ne yazık ki. Toplamda sadece 5 bölüm sürecek olan dizi final için gün sayıyor. HBO’nun en beğenilen yapımları arasına da hızla giren dizinin 4. bölümü 27 Mayıs‘ta yayınlanacak. Final bölümü de 3 Haziran‘da izleyicilerle buluşacak. Dizinin tanıtım fragmanını haberin devamından izleyebilirsiniz.

İlgili video

Chernobyl fragmanı