reklamı kapat

POPÜLER

Windows 10X

Windows 10X işletim sistemini hemen deneyebileceğiniz emülatör

Microsoft tarafından 2019 sonunda düzenlenen büyük Surface etkinliği kapsamında tanıtılan Windows 10X işletim sistemi için emülatör çıktı.

Windows 10’un yeni nesli olmayan Windows 10X işletim sistemi, bilmeyenler için firmanın direkt olarak çift ekranlı bilgisayarlara / hibrit cihazlara özel hazırladığı bir sürüm. Bu yeni nesil dokunmatik ekranlı bilgisayarlar odağında hazırlanan 10X, çift ekranlı cihazlara odaklandığı için aynı anda yan yana iki farklı uygulamayı çalıştırabiliyor. Ekranlar arasındaki etkileşim oranı oldukça yüksek olan sistem, Office paketi dahil olmak üzere geniş bir uygulama desteğiyle geliyor. Windows sistemler ile aynı temeli paylaşan işletim sistemi, bu açıdan sadece Windows Store ile kısıtlanmıyor. İşte bu dikkat çeken sürümü hemen deneyebileceğiniz bir emülator yayımlandı. Direkt olarak buradan indirebileceğiniz bu emülatör, tahmin edebileceğiniz üzere daha çok geliştiricilere odaklanıyor. Bu emülatör üstünden geliştiriler uygulamalarını yeni nesil cihazlar çıkmadan hazır hale getirebilecek deniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Windows 10X işletim sistemli cihazlar 2020 içerisinde karşımıza çıkacak

Bu cihazlardan birisi de Surface Neo olacak. Temel olarak iki ekranı menteşeyle bir araya getiren bir dizüstü olan Neo’nun bünyesinde 9 inç dokunmatik ekranlar yer alıyor. 665 gram ağırlığı bulunan özel model, Surface Pen kalem desteğine sahip ve gücünü Intel işlemcilerden alıyor.Windows 10X işletim sistemli çift ekranlı cihazların Asus, Dell, HP ve Lenovo gibi firmalardan geleceği biliniyor. Buna daha fazla ismin de katılması bekleniyor.

İlginizi Çekebilir

Samsung Galaxy Z Flip için çıkan özel versiyon