reklamı kapat

POPÜLER

Google

Google Play Store için çıkan faydalı uygulama karşılaştırma özelliği

Android ekosisteminin resmi uygulama merkezi Google Play Store için güzel bir özellik daha kullanıma sunulmuş durumda. İşte detaylar;

Bünyesinde inanılmaz fazla sayıda uygulama yer alan ve her ihtiyaca onlarca seçenek sunan Google Play Store, artık belirli uygulamaları karşılaştırabiliyor. Yapılan güncelleme ile gelen bu özellik, şimdilik sadece medya / video uygulamalarında çalışıyor. Bu özellik sayesinde baktığınız uygulama temel özellikleri üzerinden rakipleriyle karşılaştırılıyor. Şimdilik karşılaştırma sürecinde çok fazla detay sunmayan firma, yine de temel bazı özellikler üzerinden kişilerin doğru seçimi yapmasına yardımcı oluyor. Yakında diğer uygulamalara da gelecek ve detaylanacak denilen özellik, bazı kişilerin hayatını kolaylaştıracağa benziyor. Bu özellik ayrıca uygulama geliştiricilerin biraz daha öne çıkabilmesi adına da çok güzel duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Google Play Store özelliği dikkat çekerken, internet devi en son YouTube güncellemesi ile gündemdeydi

Bu güncelleme ile YouTube’un iOS ve Android uygulamasına  ilk olarak yeni kaydırma hareketleri getiriyor. Artık video penceresi üzerinde yukarıya doğru kaydırma yapmak videoyu tam ekran haline getiriyor. Aşağıya doğru kaydırma ise normal moda geçiş yaptırıyor. Otomatik oynatmayı açma ve kapatma butonunu en üste taşıyan Google, altyazı açma kapatma butonunu da videonun içerisine, daha hızlı aktif edilecek bir noktaya getiriyor. Yeni sürümde ayrıca artık video içerik / video bölümleri sistemi de gelişiyor. Ayrıca uygulama artık birçok kalemde deneyimi geliştirmek adına “ekranı döndür” gibi bildirimler de verebiliyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei’nin yeni amiral gemisi telefonları