reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Vtouch teknoloji

Samsung C-Lab projesi Vtouch ve inanılmaz potansiyeli [Video]

Samsung, C-Lab bölümünden CES 2020’ye birçok yeni teknoloji getiriyor. Bunlar arasında en çok Vtouch dikkat çekecek gibi görünüyor.

Samsung C-Lab bölümünden çıkan Vtouch için ilk gösterim videosu geldi. Sağlam kaynak Ice Universe tarafından paylaşılan yukarıda izleyebileceğiniz bu video, teknolojinin ne kadar büyük bir potansiyel sunduğunu gözler önüne seriyor. Bir kamera sistemi ve yapay zeka üzerine kurulan bu sistem, kişilerin çevrelerindeki cihazları el ve parmak hareketleriyle kontrol etmesine imkan tanıyor. Kağıt üstünde iddialı olan Vtouch, göründüğü kadarıyla pratikte de güzel çalışıyor. Kişiler bu sistem sayesinde odadaki konumunu işaret ederek ışığı ya da bir elektronik ürünü açabiliyor veya kapatabiliyor. Bu oldukça kullanışlı görünürken, sistem sayesinde televizyonda da el hareketleri kullanılarak gezilebiliyor. Geleceği gerçekten parlak olan bu teknoloji, süreci göz hareketlerine kadar taşıyor deniyor. Evet bu kadar hassas bir algılama altyapısı karşımıza bulunuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung C-Lab’ın Vtouch dışındaki projeleri nelerdi?

Hazırlanan projeler arasında ilk olarak SelfieType karşımıza çıkıyor. Bu sistem telefonların ön kamerasını kullanarak her yüzeyi klavye haline getiriyor. Selfie kamerası parmak hareketlerinizi takip ediyor ve yapay zeka ile bunları metne dökebiliyor. Bir diğer proje ise Hyler. Bu temel olarak bir kalem ve üstünü çizdiğiniz yazıları (Kitap ya da gazete vb. üstünde) düzenlenebilir olarak telefonlara aktarabiliyor. Becon ile saç sağlığını detaylı olarak analiz eden bir cihaz karşımıza getiren Samsung, SunnySide ile evinize “yapay” olarak güneş ışığı getiriyor. Bir diğer proje Ultra V ise bir sensör ve kişisel ultraviyole ölçümü yapabiliyor. Firmanın C-Lab dışındaki bazı projeleri / ürünleri de bulunuyor. Burada Circulus isimli insansı robot, FITT sağlık kayıt uygulaması ile Smoothy isimli bir karakter destekli grup video sohbet uygulaması öne çıkıyor.

İLGİLİ HABERLER