reklamı kapat

POPÜLER

iPhone 13 Pro

iPhone 12 serisinde de görülen gece video çekim problemi [İzle]

iPhone 12 ve 12 Pro modelleri için çıkan ilk incelemeler ile iPhone 11’lerde de görülen gece video çekim probleminin çözülmediği ortaya çıktı.

iPhone 12 ailesinde artık bildiğiniz üzere 12 Mini, 12, 12 Pro ve 12 Pro Max modelleri yer alıyor. İşte bu modellerde iPhone 11’lerde de olan ve gece çekimlerde ortaya çıkan ışık yansıması / flare sorunu devam ediyor. Şimdilik 12 ve 12 Pro’da görülen ancak benzer donanım / yazılım altyapısı nedeniyle 12 Mini ve 12 Pro Max’de de yer alan bu sorun, yukarıdaki video içerisinde açık şekilde görünüyor. Bu problem geceleyin otomobil farı ya da benzer bazı direkt ışıkların videoya noktalar / yansımalar / flare halinde girmesi şeklinde kendisini gösteriyor. Bu da gerçekten çok dikkat dağıtıcı ve can sıkıcı görünüyor. Apple’ın kameralarda kullandığı lens yapısından dolayı oluşan bu problem, yazılımsal olarak da çözülebilecek gibi görünmüyor. Çözüm için kamera modülünün etrafını kapatmak da işe yarayabilecek gibi durmuyor. Bu açıdan telefonları gece video çekmek için almayı düşünenlerin buna mutlaka dikkat etmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

iPhone 12 ailesinin Türkiye fiyatları şöyle olabilir

Operatör kaynaklı sızıntıya göre 12 Mini için Türkiye fiyatı 10 bin TL olacak. Yine sızıntılara göre iPhone 12’nin başlangıç fiyatı ise 11 bin TL seviyesinde olacak gibi görünüyor. 12 Pro için başlangıç 15 bin TL, 12 Pro Max için başlangıç ise tam 17 bin TL seviyesinde yer alıyor. En üstte ise fiyat 20 bin TL’yi buluyor. Ancak hep söylediğimiz bunlar halen kesinleşmiş değil.

İlgili Video