reklamı kapat

POPÜLER

Lenovo Yoga Pad

Özellikleriyle ses getiren tablet Lenovo Yoga Pad Pro tanıtıldı

Daha önce Lenovo Yoga X olarak geçen Lenovo Yoga Pad Pro, beklendiği gibi ay bitmeden resmi olarak lanse edildi. İşte detaylar;

Android tablet modeli Lenovo Yoga Pad Pro, geçtiğimiz haftalarda özellikle bünyesinde HDMI portu olmasıyla ses getirmişti.

Bu HDMI portu ile tablet tam olarak bir harici monitör haline getirilebilecek. Bu sayede ürün bir laptop’a bağlanarak ikinci ekran olabilecek ya da Switch bağlantısı ile oyun ekranı haline getirilebilecek.

Bu imkan daha önce de söylediğimiz gibi kağıt üzerinde oldukça faydalı duruyor. Birçok kişi son dönemde portatif monitörlere ciddi ilgi duyuyor.

Resmi duyuru ile iyice detaylanan Yoga Pad Pro Android tablet, teknik olarak bakarsak 13 inç 2160×1350 piksel LTPS LCD bir ekran kullanıyor. Bu ekranda HDR10 ve Dolby Vision destekleri de bulunuyor.

Ekranında 4.096 seviye basınç hassasiyetine sahip stylus kalem desteği olan Android tablet, gücünü Snapdragon 870 işlemciden ve 8 GB RAM’den alıyor. Bir yerleşik standt ile gelen modelde 256 GB depolama bulunuyor.

10.200 mAh pili olan yeni Lenovo Yoga Pad Pro, bu pille 12 saate yakın video oynatabiliyor. Quick Charge 4 hızlı şarj destekli tablet, sadece tek bir 8 megapiksel kameraya sahip.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Lenovo Yoga Pad Pro Türkiye’de satılmayabilir

Ancak bunun kesin olmadığını da belirtelim. Firma burada bir sürpriz yapabilir. JBL imzalı ve Dolby Atmos destekli hoparlör sistemi de dikkat çeken yanları arasında yer alan tablet, 420 euro gibi bir fiyata sahip.

İlk olarak Çin’de satılan ürün için bugün ön sipariş süreci başlamış durumda.

İlginizi Çekebilir

Epic Games tarafından gösterilen göz alıcı sistem