reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Lenovo’dan sıra dışı tablet: Yoga Book

Lenovo, hem tablet hem de dizüstü bilgisayar olarak kullanılabilen Yoga Book isimli hibrit cihazını tanıttı. “Dünyanın en ince ve en hafif 2’si bir arada tableti” olarak lanse edilen Yoga Book, tasarımıyla tüm dikkatleri üzerine çekiyor.

Advertisement

Hem Android 6.0 hem de Windows 10 işletim sistemiyle çalışabilen Yoga Book, Intel Atom X5 işlemci ve 4 GB RAM’den güç alıyor. 10,1 inçlik IPS Full HD ekrana sahip olan cihaz, 64 GB hafızayla destekleniyor. Lenovo Yoga Book’un en dikkat çekici özelliği ise Halo klavyesi ile Real Pen (Gerçek Kalem) ve Book UI özelliği. Tuşların olmadığı ve basıldığında dijital olarak ortaya çıkan Halo klavyesi sayesinde Yoga Book ile dizüstü bilgisayarlarda olduğu gibi kolayca yazı yazılabiliyor. Dışarıdan klavye takma derdine son veren Halo klavye sayesinde Yoga Book daha hafif ve daha portatif bir cihaza dönüşüyor. Gerçek bir kalem hissi veren Real Pen de yazı ve çizimleri dijital ortama, profesyonel kalitede aktarıyor. Şarj gerektirmeyen Real Pen, mürekkebi sayesinde normal bir kalem gibi de kullanılabiliyor.

8 megapiksel arka kamera, 2 megapiksel ön kamera, Dolby Atmos ses teknolojisi, 15 saate kadar kullanım süresi, SIM kart desteği Yoga Book’un diğer özellikleri arasında. Ekim ayında satışa çıkacak olan Yoga Book’un Android versiyonu 499 dolar, Windows 10 versiyonu ise 549 dolar.