reklamı kapat

POPÜLER

Nissan GTR-X konsepti

Yüzüstü yatarak zihin kontrolüyle kullanılan Nissan GTR-X konsepti

Nissan GTR efsanesinin geleceği için dikkat çekici bir konsept hazırlandı. Yüz üstü yatarak zihin kontrolüyle kullanılan Nissan GTR-X konsepti geldi.

Nissan GTR-X konsept, Güney Kore merkezli tasarımcı Jaebum “JB” Choi’ imzasını taşıyor. Nissan tasarım takımı tarafından 1:1 boyutta yukarıda gördüğünüz modeli hazırlanan konsept, daha önce karşımıza çıkanlara pek benzemiyor. İlk olarak bu konseptin içinde yüzüstü duruluyor. Peki bu araç nasıl kullanılacak? Doğal olarak yüzüstü yatıldığı zaman standart direksiyon ya da pedal sistemi mümkün değil. Tasarımcı burada çözümü daha farklı bir kontrol sisteminde bulmuş. Aktarıldığı kadarıyla bu konsept araç zihin kontrolü ile yönetilebiliyor. Bunun için özel bir giyilebilir çanta ve kask tasarlayan Jaebum “JB” Choi’, GTR-X ile genel olarak gerçekten ilgi çekici bir işe imza atmayı başarmış durumda. Tam olarak 2050 yılına odaklanan bu konseptin gerçek olması için gerçekten bir 50 yılın daha geçmesi gerekiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Nissan GTR-X dikkat çekerken, aracın eski özel sürümleri halen inanılmaz yüksek fiyatlara satılıyor

Nissan Skyline GT-R R34, yıllar içerisinde üretilmiş özel sürümlere sahip. Bunlardan birisi 1.000’den biraz fazla üretilen GT-R Nur versiyonları. Bu versiyonların 718 tanesinin V-Spec II olduğu, sadece 285 tanesinin ise M-Spec olduğu aktarılıyor. Burada daha da nadir bir durum bulunuyor. GT-R Nur altındaki 718 adet V-Spec II’nin sadece 156 tanesi “Millennium Jade” rengine sahip. GT-R Nur altındaki 285 adet M-Spec’in ise sadece 144 tanesi fabrikadan “Millennium Jade” renkte çıktığı aktarılıyor. İşte bu Millennium Jade renkli M-Sec Nur versiyonlardan birisi geçtiğimiz aylarda tam 313 bin dolara satılmış ve bunun daha önceki 302 bin dolarlık rekoru geçtiği aktarılmıştı.

İlginizi Çekebilir

Bu da oyunlara özel çok iddialı Jaguar modeli