reklamı kapat

POPÜLER

Samsung
Samsung
Samsung
Samsung

Samsung’dan iki yeni “bütçe dostu” kavisli oyuncu monitörü

Gamescom 2018 fuarı kapsamında duyuru yapan isimler arasına Samsung da katıldı. Firma bütçe dostu olarak nitelendirdiği iki yeni kavisli oyuncu monitörünü tanıttı.

Monitör pazarının önemli firmalarından olan Samsung, oyun dünyasının kilitlendiği Gamescom 2018‘e dikkat çeken CJG5 serisini getirdi. 27 inç ve 32 inç ekran boyutlarına sahip iki monitörden oluşan bu seri, 1800R kavisli yapıya sahip. Bu sayede oyunlarda daha çevreleyici bir görüntü deneyimi elde edilebiliyor. Ortak olarak 2560X1440 piksel VA bir panel üzerine kurulan modeller, 144 Hz yenileme hızıyla öne çıkıyor. Bünyesinde ik adet HDMI ve bir adet DisplayPort bulunan monitörler, nispeten ince çerçeveler üzerine kuruluyor. V şeklindeki bacakları biraz büyük olan modeller, 3000:1 kontrast değerine sahip. Tepki süreleri yavaş sayılan 4ms olarak açıklanan C32JG5 ve C27JG5, 300 cd/m2 parlaklık değeriyle karşımıza çıkıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung iki yeni monitörüne bütçe dostu diyor

Baktığımız zaman 27 inç CJG5 için 301 pound, 32 inç CJG5 ise 360 pound fiyat etiketi açıklanıyor. Güncel kur ile eğer gelirlerse Türkiye pazarında çok pahalı olacak modeller, önümüzdeki ay yurt dışında elde edilebilir olacak. Kavisli monitörler hakkında ne düşünüyorsunuz? Oyun için bir monitör alacağınız zaman kavisli olmasını ister miydiniz?

İlgili Video

Firmanın gündemden düşmeyen en son akıllı telefon modeli Galaxy Note 9