reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 FE

Samsung Galaxy S21 FE için çıkışa yönelik bir açıklama daha

Samsung Galaxy S21 FE modeli için bilgiler gelmeyi sürdürüyor. Modelin çıkış dönemi resmen yılan hikayesine dönmüş durumda.

Samsung Galaxy S21 FE, hatırlarsınız en son resmi olarak 8 Eylül tarihinde tanıtılacak haberiyle gündeme gelmişti. Daha sonra ise telefonun global çip krizinden çok etkilendiği ve eylül ayı içerisinde ancak seri üretime alınacağını aktarıldı.

Sızıntı konusunda önemli kaynaklardan Jon Prosser’e göreyse telefon resmi olarak 29 Ekim tarihinde lanse edilecek. Telefonun satışı ise kasım ya da aralık ayı içerisinde başlayacak.

Galaxy S21 FE için artık bu tarihin kesin olduğu aktarılıyor. Global çip krizinden ciddi şekilde etkilenen telefon, Türkiye’de de satılması beklenen cihazlar arasında yer alıyor. Modelin Türkiye’ye gelmesi kesin olmasa da 2022’ye kalabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 FE için tüm teknik detaylar ise şöyle

Galaxy S21 FE gücünü Snapdragon 888 ve Exynos 2100 işlemcilerden alacak. Telefon artık kesin olarak belirli pazarlarda Snapdragon 888 işlemci, belirli pazarlarda ise Exynos 2100 işlemci ile satışa sunulacak.

5G desteğine sahip olacağı kesin olan telefon resmi kayıtlara göre 4.500 mAh pil taşıyor. Bu pil için telefonda 45W hızlı şarj desteği bulunuyor. Ancak kutudan 45W değil 25W hızlı şarj cihazının çıkacağı aktarılıyor.

Dikkat çeken telefon, 6,4 inç boyutta 120 Hz bir AMOLED ekrana sahip olacak. 128 GB / 256 GB depolama seçeneklerinin sunulacağı Galaxy S21 FE, arkasında üç farklı kamera taşıyor.

Burada tam olarak 12 megapiksel geniş açı ana + 12 megapiksel ultra geniş açı + 8 megapiksel 3x telefoto kameraları bir araya geliyor. Galaxy S21 FE‘nin önünde ise 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Dünyanın en ufak aksiyon kamerası ile tanışın