reklamı kapat

POPÜLER

Logitech Bolt

Logitech Bolt ile tanışın; fare ve klavyede görülmemiş güvenlik

Dünyanın en büyük çevre birimleri üreticileri arasında yer alan Logitech, bugün kablosuz ürünleri için geliştirdiği Bolt ile ses getirdi.

Logitech Bolt, firmanın “Bolt” destekli kablosuz fare ve klavyeleri için hazırladığı bir bağlantı aparatı. Yeni nesil olmasına rağmen maalesef USB-C değil USB-A kullanan ürün, kablosuz bağlantıda sanıyoruz daha önce görülmemiş bir güvenlik getiriyor.

Bluetooth temelinde çalışan ürün, firmaya göre bağlantı sürecinde Elliptic Curve Diffie-Hellman P-256 (ECDH) ve AES-CCM şifreleme kullanıyor. Bu şifrelemeler sayesinde Bolt bağlantılı ürünler sadece kendi arasında konuşabiliyor, aradaki veriye başkası sızamıyor.

Söylendiği kadarıyla mevcut 2.4 GHz temelli Unifying bağlantı aparatlarında bazı hack yöntemleri bulunuyor. Federal Information Processing Standards (FIPS) uyumlu olan yeni bağlantı aparatı Bolt, firmanın diğer çözümleri gibi çok ama çok ufak yapıda.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Logitech Bolt normal ev kullanıcısı için tasarlanmamış

Bu ürün daha çok gizliliğin çok önemli olduğu kurumsal alana özel olarak hazırlanmış. Windows, macOS, iOS, iPadOS, Linux, Chrome OS ve Android destekleri olan ürün, aktarıldığı kadarıyla 10 metre mesafede çalışıyor ve aynı anda 6 farklı destekli cihazla bağlantı kurabiliyor.

Logitech Bolt destekli ürünlerin yukarıda gördüğünüz yeşil renkli Bolt logosu ile tespit edilebileceği belirtiliyor. Bolt destekli yeni ürünlerin eylül ayında geleceği aktarılırken, ürünün ayrı olarak 15 dolarlık bir fiyatı bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi Mi 11 Ultra’nın içindeki detaylara bakın