reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30

Huawei Mate 30

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro’yu yan yana getiren görsel

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro arasında tasarımsal olarak tam olarak nasıl bir fark bulunuyor? İşte bunu gözler önüne seren fotoğraf;

19 Eylül tarihinde Huawei Mate 30, Mate 30 Pro, Mate 30 Lite ve Mate 30 RS Porsche Edition lanse ediliyor. Merakla beklediğimiz telefonlardan özellikle Mate 30 ve Mate 30 Pro dikkat çekiyor. İşte bu iki modeli yan yana getiren aşağıdaki görsel, tasarım konusunda çok büyük farklı gözler önüne seriyor. Sizin de görebileceğiniz üzere Mate 30 Pro inanılmaz kavisli keneralar üstüne kuruluyor. Bu sayede yanlarında çerçeve yokmuş gibi duran telefon, gerçekten çok etkileyici görünüyor ve geniş bir ekran çentiği taşıyor. Mate 30 ise daha alıştığımız bir tasarım çizgisine sahip. Çerçeveleri kavis olmamasına rağmen ince olan telefon, iki kameraya ya da bir kamera + sensöre ev sahipliği yapan ufak bir çentik barındırıyor. Her iki modelin de parmak izi sensörü ekrana entegre ediliyor.

Huawei Mate 30 Pro

Mate 30 ve Mate 30 Pro

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 ve Mate 30 Pro arasında teknik olarak ne farklar bulunuyor?

Şimdilik bu konuda net bir şey söylemek zor. Ancak her iki model de gücünü yeni nesil Kirin 990 işlemciden alıyor. Yani ortak olarak çok güçlü olacak telefonların, arkasında benzer bir dörtlü kamera sistemi yer alacak gibi görünüyor. Burada 40 megapiksel + 40 megapiksel + 8 megapiksel + ToF sensörü yer alıyor. Kurulumu bekleniyor.  Pro modele 4.500 mAh pil ve kablo üstünden 40W, kablosuz olaraksa 27W gücünde hızlı şarj koyan firma, aynı zamanda bu telefona Mate 30 Pro gibi üç boyutlu yüz tanıma eklemiş. Böylece güvenli yüz tanıma elde edilebiliyor. Bu da güvenlik için güzel görünüyor.

İlgili Video