reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 30 Pro

Huawei Mate 30 Pro hakkında dikkat çekici yeni bilgiler

Merak uyandıran amiral gemisi Huawei Mate 30 Pro modeline yönelik yeni bilgiler ortaya atıldı. Model için heyecan artıyor.

P30 ailesinin tanıtımı sonrasında gözler Mate 30 ailesine çevrilmiş durumda. Firmanın üzerinde aktif olarak çalıştığı yeni ailede özellikle Huawei Mate 30 Pro merak uyandırıyor. İşte bu model hakkında yeni bilgiler var. Söylendiği kadarıyla telefon kesin olarak gücünü 7 nm+ EUV (Extreme Ultraviolet Light) üretim sürecinden çıkan yeni Kirin 985 işlemciden alacak. 2019’un ikinci yarasında TSMC tarafından seri üretime sokulacak bu işlemcinin, performans konusunda Snapdragon 855‘i yakalayacağı hatta geçeceği tahmin ediliyor. Bünyesine konulacak Balong 5000 5G modem ile 5G bağlantı desteğini taşıyacak Mate 30 Pro, 6,71 inç boyutunda OLED ekran üzerine kurulacak deniyor. BOE üretimi olacağı söylenen bu ekran, Mate 20 Pro’ya göre ufak da olsa bir boyut artışı getiriyor. Bünyesinde bir ekran çentiği yerine “deliği” olabileceği tahmin edilen telefon için, tasarımsal açıdan dört kenardan kavisli olacak açıklaması yapılıyor. Ancak halen son tasarım bilinmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Mate 30 Pro her açıdan çok güçlü olacak

Üç boyutlu yüz tanıma sistemine sahip olmama ihtimali bulunan telefon, sızan bilgilere göre arkasında dörtlü kamera sistemi taşıyor. Burada üç boyutlu ToF sensörünü de barındıracağı söylenen Mate 30 Pro, arkasında Mate 20 Pro ile aynı “kare kamera” modülü kullanacak. Modelin piline yönelik de bilgiler var. Söylendiği kadarıyla telefonda 4.200 mAh kapasitesinde 55W süper hızlı şarj destekli bir pil kullanılıyor. Burada 10W gücünde ters kablosuz şarj desteğinin de verileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Katlanabilir telefon Samsung Galaxy Fold