reklamı kapat

POPÜLER

Vestel_savunma

VESTEL Savunma’dan insansız hava aracı: KARAYEL-SU

VESTEL Savunma, yeni teknolojilerini IDEF 2019’da gün ışığına çıkardı. VESTEL Savunma, KARAYEL-SU insansız havacı ile yakıt pili teknolojisini tanıttı. VESTEL CEO’su Turan Erdoğan konu hakkında açıklamada bulundu.

Turan Erdoğan, “Vestel Savunma hidrojen ve yakıt pili teknolojileri ve insansız hava araçları tasarlama, üretme ve geliştirme amacıyla kurulan bir şirket. Tüm faaliyetlerinde bu hedeflere odaklanan şirket, Ar-Ge çalışmaları ile ülkemizin savunma sanayinde dışa bağımlılığını azaltmayı hedefliyor. Bu yıl sergilediğimiz ürünlerimiz bu hedefe doğru ilerlediğimizi gösteriyor. Yakıt pilleri alanında ise temel teknolojiye hakim olan, bu ürünleri seri olarak üretebilen ve de konuya askeri bir bakış açısı ile bakabilen Türkiye’de başka bir firma yok. Bu fuarda sergilediğimiz teknolojilerimizle bu alanda da iddiamızı gösteriyoruz” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Vestel Savunma hakkında bilgi

Şirket,  Zırhlı Araçlar için Katı Oksit Yakıt Pili geliştirmiş tek firmadır. Aynı zamanda bu alanda çalışmalar yapan birçok Üniversite ve Enstitü ile işbirliği halinde, AR-GE destekleri alınarak, ürünleştirilmeye yönelik birçok proje yürütülmektedir.

Şirket, ZORLU Grubu’nun desteği ile tamamen milli kaynaklarla bu alanlarda özgün ürünler geliştirerek dışa bağımlılığımızı azaltmak ve Türk Savunma Sanayii’nin gücüne güç katmak için çalışmaktadır. Şirket daha önceden de insansız hava araçlarını sergilediğini belirtmekte yarar var. KARAYEL-Taktik insansız hava aracı sunduğu özelliklerle büyük beğeni toplamıştı.

İlginizi çekebilir

UFO tasarımını gerçeğe dönüştüren uçak konsepti: ADIFO