reklamı kapat

POPÜLER

vestel

Vestel’den Toshiba ile ilgili çok önemli açıklama

10 Nisan 2017

Vestel, Toshiba’nın televizyon departmanını satın almaya hazırlanıyor. NTV’nin aktardığı habere göre Vestel, Toshiba’nın televizyon birimini satın almak için Japon şirketle görüşmelere başladı. Konu hakkında KAP’a açıklama yapan Vestel, şirketin global markaları lisanslama ve/veya satın alma yoluyla uluslararası pazarlardaki konumunu daha da sağlamlaştırma ve markalı satışlarını arttırma stratejisi kapsamında, Toshiba Corporation’ın TV biriminin (Toshiba Visual Solutions Corporation) satın alınması konusunda görüşmelere başladığını belirtti.

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, konuyla ilgili şunları söyledi: “Geçtiğimiz aylarda Toshiba ile marka lisans anlaşması imzaladığımızı ve Manisa Vestel City’de ürettiğimiz Toshiba markalı TV’lerin Avrupa pazarında satış, pazarlama ve tedarik zinciri gibi faaliyetlerinden sorumlu olduğumuzu sizlere duyurmuştuk. Vestel olarak büyüme stratejilerimiz doğrultusunda fırsatları gözlemleyip değerlendirmeye devam ediyoruz” dedi.

Vestel’in Toshiba Visual Solutions Corporation ile yüzde 100 bağlı ortaklığının olduğunu da belirtelim.1 Eylül 2016 tarihinde imzalanan marka lisans anlaşması kapsamında 5 yıl süreyle geçerli olmak üzere Avrupa pazarı için Toshiba markası lisansı altında televizyon üretimi, satışı, pazarlaması ve dağıtım haklarının Vestel Ticaret’e ait olduğunu söyleyelim.

YORUMLAR