reklamı kapat

POPÜLER

VR Kat Loco

VR cihazlara yeni hareket kabiliyeti sağlayan ürün: “Kat Loco” [Video]

Giyilebilir akıllı sensörler hareket kabiliyetini artırmaya başladı. Kat Loco ile VR sensörleriyle oyun deneyiminiz bir üst düzeye çıkıyor.

Kat VR geçen yıl sunduğu Kat Walk ürünüyle oldukça ses getirmiş olsa da bu ürün pek ulaşılabilir değildi. Zira hem hantal hem de yüksek fiyatlı olan bu ürünün en önemli özelliği sizi oyunun gerçek öznesi haline getirebiliyor olmasıydı. Yeni tanıtılan Kat Loco ise Kat Walk’a oranla çok daha yerinde bir çözüme benziyor. Ürün VR yani sanal gerçeklik deneyimini artırmak için üç sensörden oluşuyor. VR sensörlerinden biri oyuncunun kemerine takılırken, diğer ikisi her iki ayak bileğinin etrafına takılıyor. Bir VR başlık ve kontrolcüler ile birlikte sistem, vücudun hemen hemen tamamını takip edebilir duruma getiriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kat Loco yeni bir VR deneyimi sunuyor

Yorucu olmaması adına Cruise Control özelliği sayesinde oyuncular sürekli hareket halinde olmak zorunda kalmıyor. Bu özelliği seçtiğiniz zaman yürüme hareketleri gibi rutin hareketler sabitleniyor. Böylelikle yorulmadan oyuna odaklanabiliyorsunuz. Hatta bu özellik sayesinde sistem baş ve vücut hareketlerini ayırdığından, yürüdüğünüz yönü değiştirmeden etrafınıza bakabilmenize imkan tanıyor.

VR Kat Loco

VR Kat Loco

VR Kat Loco

VR Kat Loco

VR Kat Loco

VR Kat Loco

VR Kat Loco

VR Kat Loco

VR Kat Loco

VR Kat Loco

Oyun deneyimini artırmayı hedefleyen Kat Loco bacaklarınızı oynadığınız oyuna dahil etmenin alternatif bir yolu olarak görülebilir. Kat Loco’nun Vive ve Oculus cihazları ve PlayStation dahil çoğu VR sistemiyle uyumlu olacağı söyleniyor. Kat Loco bu özelliklerinin yanında ekstra bir adaptöre ihtiyaç duyacak. Pillerin 10 saatlik sürekli kullanım için iyi olduğu tahmin ediliyor. Kat Loco Kickstarter’da sergilediği üründe 50 bin dolarlık bir hedefle yola çıkmıştı. Ancak kısa süre içinde 170 bin doların üzerine çıkarttığı kampanya ile beraber adından söz ettiriyor. Üçlü bir Kat Loco almak istiyorsanız erken sipariş ile 119 dolardan satın alabilirsiniz. Şirketin bu ürünü Ağustos 2019 tarihinde satışa sunucağı tahmin ediliyor.