reklamı kapat

POPÜLER

Apple Glass AR / VR

Güçlü olacağı aktarılan Apple AR / VR başlık için yeni tarih verildi

Apple AR başlık modeli bir kez daha gündemde. Çok güçlü olacağı aktarılan ürün için yeni tarih verildi. İşte bilinmesi gerekenler;

Apple’ın uzun zamandır gündemde olan AR yani artırılmış gerçeklik başlığı en son Apple analisti Ming-Chi Kuo’nun açıklaması ile gündeme gelmişti. Kuo’ya göre Apple’ın alandaki ilk çözümü, Wi-Fi 6/6E kablosuz bağlantı teknolojisine sahip olacak. Bunun kablosuz bağlantı ve görüntü aktarımı özelinde çok kilit olduğu aktarılıyor.

Ming-Chi Kuo bugün ürün hakkında bir kez daha konuştu. Kuo’ya göre merak edilen ürün 2022’nin sonunda (Dördüncü çeyrek içinde) gelecek ve Mac seviyesi (M1 işlemci özelinde rakiplerinin çok ötesinde) performans sunacak. Hatta modelin birden fazla işlemciye sahip olacağı dahi aktarılıyor.

Söylendiği kadarıyla üründeki bir işlemci yüksek performanslı işleri, diğeri ise düşük performans gerektiren işlemleri (Spesifik olarak sensör verilerini işleme) yerine getirecek. Böylelikle yüksek performans ile yüksek pil ömrü bir arada sunulabilecek.

Bu işlemciler sayesinde modelin iPhone, iPad ya da bir Mac bilgisayardan bağımsız olarak çalışabileceği de gelen bilgiler arasından öne çıkıyor. Ming-Chi Kuo, ürünün AR yanında üst seviye VR yani sanal gerçeklik deneyimi sunacağını da aktarıyor. Söylendiği kadarıyla başlıkta 4K Micro OLED ekranlar yer alıyor ve bunlar direkt olarak Sony’den geliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple Glass Tim Cook için bir son gelecek gösterimi olabilir

Apple, mevcut CEO Tim Cook’un etkisiyle bu başlığa fazlasıyla önem veriyor. Tim Cook’un bu ürünü çıkarmadan emekli olmak istemediği de uzun zamandır gündemde olan bilgiler arasında yer alıyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi telefonlarını böyle detaylı şekilde test ediyor