reklamı kapat

POPÜLER

Huawei harita servisi

Huawei’den Google Maps rakibi harita servisi!

Çin merkezli teknoloji devi Huawei, bir alanda daha Amerika’ya olan bağını bitirmek istiyor. Firmadan Google Maps rakibi harita servisi geliyor.

Huawei ile Amerika arasındaki sorunlar devam ediyor. Durum böyle olunca firmanın Amerika merkezli şirketlerin servislerine erişimi bitecek gibi duruyor. Geleceğini daha bağımsız hale getirmek isteyen firma, burada bir harita servisi de geliştiriyor. Ekim ayında tanıtılacağı ve kullanıma çıkacağı söylenen bu servisi adı şimdilik Map Kit olarak geçiyor. Burada “ilk aşamada” direkt olarak son kullanıcıya yönelik bir uygulamanın çıkmayacağı belirtiliyor. Firma burada üçüncü parti geliştiricilere kendi harita uygulamalarını yapmaları için altyapı sunacağı gelen bilgiler arasında yer alıyor. Rusya merkezli Yandex ve Booking Holdings ortaklığında geliştirildiği söylenen servis, gelen bilgilere göre 40 dile destek verecek ve 150 farklı ülkede aktif olarak kullanılabilecek. Gerçek zamanlı trafik bilgisi desteğinin olacağı açıklanan sürüm, otomobillerin şerit değiştirmesini bile algılayabilecek hassaslığı sunacak deniyor. Artırılmış gerçeklik özelliği de bulunacak servis, kağıt üzerinde oldukça güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei Map Kit çok önemli görünüyor

Çünkü firmanın Amerika ile sorunların bir çözüm görünmüyor. Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Amerika Birleşik Devletleri başkanı Donald Trump, açık şekilde Huawei’yle ticari bir iş yapmayacaklarını söyledi. Trump ayrıca ABD’li firmaların Çinli bilişim devi Huawei ile çalışmayacağını da belirtti. 50 civarında şirketin isteğine rağmen daha önce verdikleri kararı devam ettiren ülke, Çin ile olan ticari savaşın faturasını Huawei’ye çıkarmaya devam edecek gibi görünüyor.

İlginizi Çekebilir

Apple’ın yapamadığını yapan şarj cihazı