reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Google Haritalar

Huawei cephesinde Google Haritalar’ın yerini alacak anlaşma

Amerika ile yaşanan sıkıntıların ardında Huawei cephesinde çözüm arayışları hızla devam ediyor. Çinli üretici Google Haritalar yerine alternatif için adım attı.

Huawei, Amerikan üretimi teknolojilerden kendini sıyırmak için çalışmalarına devam ediyor. Son olarak kullanıcıları için ayrı bir uygulama mağazası geliştiren firma şimdi de navigasyon tarafından Google Haritalar yerine bir alternatif sunmaya hazırlanıyor. Firmanın bu alanda görüşmeler yaptığı isim ise navigasyon denilince akla gelen isimlerden olan TomTom oluyor. Reuters‘ın haberine göre Huawei’nin Hollandalı navigasyon servisi TomTom’la anlaşması tamamlamış durumda. Yeni nesil cihazlarda navigasyon için TomTom’un kullanılması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei ve Amerika arasındaki çözümsüzlük devam ediyor

TomTom temsilcisi Remco Meerstra tarafından yapılan açıklamaya göre bir süre önce imzalanan anlaşma şimdilik hala açık bir şekilde duyurulmadı. Anlaşmanın finansal detayları da elbette gizliliğini koruyor. Bu da Huawei’nin şubat sonunda gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi kapsamında duyuruyu yapabileceği anlamına geliyor. Firmanın yeni nesil akıllı telefonlarının sunabileceklerini detaylandıracak bir sunum bekleniyor. Bu anlaşmayla beraber Android tarafında ilerde gelebilecek bir çözüm durumunda dahi Huawei’nin işleri şansa bırakmayacağı görünüyor. Avrupalı TomTom ile yola devam eden Huawei, başka ne gibi sürprizlerle bizi karşılayacak göreceğiz. TomTom’un navigasyon uygulamasının yeni nesil P40 ailesiyle beraber kendini göstermesi bekleniyor.

İlginizi çekebilir

35 saatlik müzik deneyimi sunan kablosuz kulaklık: BeoPlay E8