reklamı kapat

POPÜLER

Guardians of the Galaxy Vol. 2 ilk filmi geride bıraktı

Büyük bir merakla beklenen ve geçtiğimiz ay vizyona giren Guardians of the Galaxy Vol. 2 gişedeki başarılı ilerleyişini sürdürüyor. Öyle ki sevilen yapım sonunda gişe hasılatıyla ilk filmi geride bırakmayı başardı.

Yönetmenliğini James Gunn‘ın üstlendiği film daha gişedeki ilk günlerinde başarılı olacağını net bir şekilde ortaya koymuştu. Hem Amerika hem de uluslararası pazarlarda elde ettiği hasılatla Marvel‘ın en kazançlı işleri arasına girmeyi başardı. Bu sebeple hepimiz Guardians of the Galaxy Vol. 2’nin gişede ilk filmi geçmesini bekliyorduk. Bir aylık sürecin ardından sonunda beklenen gün geldi.

Paylaşılan son bilgilere bakılırsa Guardians of the Galaxy Vol. 2 dünya genelinde 783 milyon dolarlık gişe hasılatına ulaştı. Bu kazancın sadece 338 milyon doları Amerika’dan elde edildi. Geriye kalan 450 milyon dolar ise uluslararası pazarların katkısı oldu. Bu noktada hatırlatmakta yarar var, seriyi başlatan Guardians of the Galaxy gişe macerasını 773 milyon dolarlık kazançla sonlandırmıştı. İkinci film neredeyse aynı gişe hasılatına dört hafta gibi bir sürede erişmeyi başardı.

Böylece Guardians of the Galaxy Vol. 2, Marvel tarihinde en fazla kazandıran devam filmleri arasına girmeyi başardı. Listede birinci sırada Avengers: Age of Ultron yer alıyor. Onu artık uçarı ekibimizin ikinci macerası takip ediyor.