reklamı kapat

POPÜLER

Marvel Guardians of the Galaxy vol. 3 için netleşen detaylar

Guardians of the Galaxy vol. 3 için netleşen çekim detayı

Disney’in Guardians of the Galaxy vol. 3 için tekrar James Gunn ile anlaşmasının ardından film için izlenecek yol da netleşti.

Marvel, Guardians of the Galaxy vol. 3 filminin çekimleri başlamadan kısa süre önce çok tartışmalı bir kararla James Gunn ile yollarını ayırmıştı. James Gunn’ın geçmişte attığı tweetler sonrası alınan bu kararın ardından Disney ile harıl harıl yeni bir yönetmen arayışına girilmişti. Ancak filmin önündeki tek engel yeni yönetmen değildi. Çünkü Gunn aynı zamanda filmin senaryosunu da yazan isimdi. Bu süreç devam ederken James Gunn, Suicide Squad reboot’u için DC ile anlaşmasını yapmış ve yeni filminin çalışmalarına başlamıştı ki Disney’den beklenmedik bir hamle geldi. Gunn ile Guardians of the Galaxy vol. 3 için yeniden anlaşma yapıldığı duyuruldu. Peki ama yeni film ne zaman gelecek? İşte bu konuda detaylar netleşmeye başladı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Üçüncü filmin kod adı Hot Christmas

James Gunn’ın kovulmasından önce üçüncü filmin kod adı Hot Chritmas olarak açıklanmıştı ve 2019 yılında çekimlerinin başlayacağı belirtilmişti. Ancak tüm bu sancılı süreç ve Gunn’ın Suicide Squad çalışmalarına başlaması sonrası film hayli ertelenmiş gibi görünüyor. Yeni açıklanan bilgilere göre serinin üçüncü filminin yapımına Şubat 2021‘de başlanacak. Bu da yeni filmi izleyebilmek için önümüzde çok uzun bir zamanın olduğu anlamına geliyor.

Yeni Suicide Squad filmi Ağustos 2021‘de vizyondaki yerini alacak. Bu durumda Gunn’ın 2021 yazındaki Suicide Squad tanıtım turlarından önce Guardians of the Galaxy vol. 3 çekimlerini tamamlaması gerekiyor. Çekim sonrası düzenlemeler, yeniden çekilecek sahneler derken filmi en iyi ihtimalle en erken 2021 sonunda izleyebiliriz gibi görünüyor. Ancak 2022’ye sarkması da olası. Senaryonun değişeceğine dair ise bir bilgi yok. Muhtemelen Gunn’ın hazırladığı senaryo ile yola devam edilecek.

İlgili video

İkinci filmin fragmanı