reklamı kapat

POPÜLER

Guardians of the Galaxy Vol. 3

Marvel’ın James Gunn’sız Guardians of the Galaxy Vol. 3 planı gerçekleşmeyebilir

Marvel‘ın yaşadığı James Gunn krizi sonrası Guardians of the Galaxy Vol. 3 ile ilgili ne yapacağı konusunda kesinlikle bir fikri yok gibi görünüyor.

20 Temmuz’da geçmişte attığı tweetlerin içeriği yüzünden kovulan James Gunn’ın Guardians of the Galaxy Vol. 3 ile ilişkisi kesilmişti. Senaryoyu tamamlayan Gunn filmin yönetmenliğini de üstleniyordu. Bunun üzerine oyuncular Gunn’ın arkasında durmuş, tweetleri savunmadıklarını ancak Gunn’ı desteklediklerini söylemişti. Daha sonra ise stüdyonun Gunn’ın senaryosunu çöpe attığı dedikoduları yayıldı. Ancak durum pek de öyle gibi görünmüyor. Marvel büyük bir karmaşanın içinde sıkışık kalmış ve başarısız bir kriz yönetimiyle olayı idare etmeye çalışıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Aynı senaryo ile devam

THR‘nin haberine göre Marvel’ın senaryoyu yeniden yazdıracağı dedikoduları gerçeği yansıtmıyor. Birden fazla kaynağından bu duyumu aldığını belirten THR, Gunn’ın yönetmenlik koltuğuna yeniden oturmayacağını belirtiyor. Ancak stüdyo ve Gunn karmaşık bir pazarlık içinde. Senaryonun kullanılması ise hayli mantıklı. Çünkü yeni bir senaryo halihazırda planların gerisindeki Marvel’ı iyiden iyiye geciktirecek. Bunun yanı sıra, Gunn’ın kovulmasının sözleşmesinde bulunan bir madde ihlali sonucu gerçekleşmediği için stüdyo Gunn’a esaslı bir ödeme yapacak. 10 milyon dolara kadar çıkabilecek olan bu ödemenin ardından Marvel’ın yeni bir senaryo için yeniden ayrıca bir ücret ödemesi gerekeceğini de hatırlatalım. Aynı zamanda Drax’ı canlandıran Dave Bautista da Gunn’ın senaryosunun kullanılmaması durumunda gelecek filmlerde yer almayacağını belirterek stüdyoyu tehdit etmişti. Gunn’ın kovulmasına en çok tepki gösteren isimlerden birinin de Bautista olduğunu hatırlatalım.

Ayrıca THR’nin kaynakları Marvel’ın Gunn’dan tamamen vazgeçmediğini de işaret ediyor. Guardians of the Galaxy olmasa bile, farklı işlerde çalışılabileceği söyleniyor. Ayrıca Gunn’ı “havada kapmak” isteyen stüdyoların varlığı da Marvel’ı temkinli olmaya itiyor.