reklamı kapat

POPÜLER

Android için Microsoft Edge sürprizi [Yükle]

Yazılım devi Microsoft, geçtiğimiz hafta ilk olarak Windows 10 ile hayatımıza giren yeni nesil internet tarayıcısı Edge’i iOS ile Android platformlarına geleceğini müjdelemiş ve iOS için hızlı şekilde indirmeye açmıştı. Bugün beklenen uygulama Android için de indirmeye sunuldu.

Henüz beta konumunda bulunan ve “ön izleme” sürümü buradan indirilebilen Android için Microsoft Edge, Android işletim sistemli akıllı telefonlar (Android 4.4 KitKat ve üzeri) yanında tabletlerle de aktif olarak kullanılabiliyor. Masaüstü sürüme benzer şekilde oldukça sade bir arayüzü bulunan Edge, en çok ortak çalışma özelliğiyle dikkat çekiyor. Yani masaüstünde açılan bir sayfa hızlı olarak mobil sürüme aktarılabiliyor ve böylece oldukça kullanışlı bir sürecin kapıları aralanmış oluyor. Kayıt altına alınan içerikleri platformlar arasında senkronize etme özelliğine de sahip olan tarayıcı, kendi içerisinde QR kodları okuyabilmesi yanında gizli sekme modunu da bünyesinde barındırıyor. Henüz beta aşamasında olduğu için dijital asistan Cortana, reklam engelleme eklentisi ve “senkronize sekme” destekleri sunulmayan Android için Microsoft Edge, ilerleyen süreçte bu özellikleri de kazanırsa mobilde çok güçlü bir seçenek halini alabilir.


Microsoft Edge’in yine henüz beta halinde olan iOS sürümüne ise buradan yapacağınız kayıt işlemi sonrasında ulaşabilirsiniz.