reklamı kapat

POPÜLER

arma elektrikli scooter

Her zaman bir el çantası gibi taşınabilecek ilginç katlanabilir elektrikli scooter: Arma [Video]

 - Güncelleme: 04 Aralık 2023 11:11

Bugün her zaman bir çanta gibi taşınabilecek elektrikli scooter modeli gündemde ses getiriyor. Bu modelin adı Arma.

Günümüzde birçok katlanabilir yapıda elektrikli scooter bulunuyor, yeni gündeme gelen Arma bu konudaki en kompakt seçeneklerden birisi olmasıyla fark yaratıyor ve ses getiriyor. Çok kısa mesafeli ulaşım ihtiyaçları için Japonya merkezli olarak hazırlanan model, 4,5 kg ağırlığıyla gidilen her yere rahatlıkla götürülebiliyor ve 30 saniyede katlanıp açılabiliyor. Katlandığı zaman ufak bir takım çantası kadar yer kaplayan ve üstünde bir taşıma sapı da bulunan model, özellikle büyük şehirler içerisindeki ihtiyaçlar odağında mantıklı görünüyor. Ufak ve katlanabilir yapısına rağmen 100 kg’lık sürücüleri taşıyabileceği aktarılan Arma, verilen bilgilere göre maksimumda 24 km/s hıza çıkabiliyor ve 14,5 km kadar bir menzil getiriyor. Bir Kickstarter projesi olarak hayat bulan Arma, buradan en az 1.050 dolar bağışla elde edilebiliyor ancak teslimatların 2024’ün haziran ayında yapılacağı açıklanıyor.

Ses getirmeyi bilen Arma akla direkt olarak Honda Motocompacto modelini getiriyor. Tanıtım videosunu aşağıda izleyebileceğiniz ürün, ticari hale getirilmiş bir seçenek konumunda. Hatırlamak adına gidon ve selesi katlanabilir yapıda tasarlanan, köşeli gövdenin de etkisiyle kapalı formda bir valiz gibi görünen model, ufak lastikler üzerinde yol alıyor. Toplam 19 kg’lık bir ağırlığı bulunan kompakt elektrikli scooter, açıklamaya göre en üstte 24 km/s hıza çıkabiliyor ve tam dolu batarya ile yaklaşık 20 km yol yapabiliyor.

Maksimum 490 watt güç sunabildiği aktarılan Motocompacto, normal priz üzerinden 4 saatin altında tamamen şarj edilebiliyor ve yerleşik LED aydınlatmalarıyla gece sürüşlerinde de kullanılabiliyor. Dış yüzeyi farklı tasarımlar için fazlasıyla müsait olan, gidonundaki ufak ekrandan da şarj ve hız konusunda anlık bilgi veren kişisel ulaşım aracı, elbette herkese hitap etmiyor ancak basit ulaşım ihtiyaçları için fazlasıyla kullanışlı görünüyor. Honda Motocompacto, yapılan resmi açıklamaya göre kasım ayında 995 dolardan satışa sunuldu

Elektrikli scooter Arma yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli