reklamı kapat

POPÜLER

Spotify LOG Tasarım

Spotify, ciddi bir işten çıkarma yapacağını duyurdu

Çevrimiçi müzik pazarının lideri olan Spotify, bu sefer olumsuz bir haberle gündemde yer alıyor, işten çıkarma yapıyor.

Spotify, şirket CEO’su Daniel Ek’in açıklamasına göre işgücünün yüzde 17’sini işten çıkarma kararı aldı. Bu yıl daha önce de işten çıkarma ile gündeme gelen firma, Ek’e göre spesifik olarak detaylandırılmayan “yaklaşan zorluklar” nedeniyle küçülmeye gidiyor. “Farkındayım, açıkladığımız en son olumlu yapıdaki gelir raporumuzdan sonra bu boyuttaki bir ufalma birçok kişiye şaşırtıcı derecede büyük gelecek diyen” Ek, aynı zamanda şunları aktardı: “2024 ve 2025 yılları boyunca daha küçük çıkarmalar yapmayı düşünmüştük. Ancak, finansal hedeflerimiz ile mevcut operasyonel maliyetlerimiz arasındaki uçurumu göz önünde bulundurarak, hedeflerimize ulaşmak için en iyi seçeneğin bu olduğuna karar verdim. Bunun şirketimiz için doğru bir adım olduğuna inanmakla birlikte, ekibimiz için inanılmaz derecede acı verici olacağının da farkındayım.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Şirket kısa süre önce 2023 özetlerini paylaşmıştı. Hatırlamak adına 2023 yılında Spotify’da Türkiye genelinde en çok dinlenen sanatçı olan Semicenk, 2018 yılından beri zirveyi bırakmayan müzik türü Rap’i de tahtından etmiş oldu. Semicenk sadece en çok dinlenen sanatçı olmakla kalmadı aynı zamanda 2023’te en çok dinlenen şarkılar listesine de dört şarkısıyla birden girerek Türkiye’nin Top listelerine damgasını vurdu. Geçen yılın en çok dinlenen ismi UZI, Semicenk’in ardından 2023’te ikinci en çok dinlenen sanatçı olurken onu Sezen Aksu üçüncü olarak takip etti. Motive ve Lvbel C5 ise sırasıyla listenin dördüncü ve beşinci sırasında yer aldı.

Futbolseverlerle arasında müstesna bir bağ kurmayı başaran Galatasaraylı futbolcu Icardi ile adeta özdeşleşen Simge’den Aşkın Olayım, bu yılın en çok dinlenen şarkılar listesinin zirvesine oturdu. Semicenk ve Reymen’den Yana Yana en çok dinlenen şarkılar listesinde ikinci sıraya yerleşirken Lvbel C5 ve Güneş’ten NKBİ X YAPAMAM – Remix, üçüncü sırada yer aldı. Onları AFFETMEM ile BLOK3 dördüncü; Pişman Değilim ile Semicenk ve Doğu Swag ise beşinci sıradan takip etti.

Spotify listeleri yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER