reklamı kapat

POPÜLER

Yamaha elektrikli motosiklet e-Vino

Yamaha’dan şirin görünümlü elektrikli motosiklet: e-Vino

Motosiklet pazarının en önemli isimlerinden Yamaha, ürün gamına bu sefer e-Vino isimli bir elektrikli motosiklet eklediğini duyurdu.

Elektrikli bisikletler yanında elektrikli motosiklet modellerinin de sayısı artıyor. Bu alana artan ilgi nedeniyle Yamaha gibi geleneksel motor üreticileri de elektriğe yöneliyor. Bunların en yenisi ise e-Vino oluyor. Vespa benzeri şirin bir tasarıma sahip olan motosiklet, direkt olarak şehir içi ulaşımına odaklanıyor. Toplam ağırlığı çıkarılabilir pil paketiyle beraber 74 kg seviyesinde olan motosiklet, aktarıldığı kadarıyla 500 Wh pil paketiyle 29 km menzil getiriyor. Ancak bu modele istenirse ikinci pil de takılabiliyor. İkinci pil ile menzil 58 km seviyesine kadar çıkıyor. Bu menzil değerleri 55 kg’lık bir sürücünün 30 km/s hız yapması üzerinden hesaplanıyor. Yani menzil değerlerin büyük değişkenlik gösterebiliyor. Bünyesinde 580W sürekli, 1.200W maksimum güç veren bir elektrik motoru yer alan Yamaha e-Vino elektrikli motosiklet modeli, bununla maksimum 44 km/s hıza çıkabiliyor. Bu da şehir için fazlasıyla yeterli görünüyor.

Yamaha elektrikli motosiklet e-Vino temel bir seçenek

Modelin açıklanan yurt dışı başlangıç fiyatı ise 2.280 dolar seviyesinde yer alıyor. Bu motosikletin ilerleyen dönemde Türkiye’de de satılmasını bekliyoruz. Ancak şimdilik bu konuda bir açıklama elimizde bulunmuyor.

İlginizi Çekebilir

Bu da bisiklet formunda katlanabilir elektrikli scooter