reklamı kapat

POPÜLER

iPad Pro

10,5 inçlik yeni iPad Pro yakında gün yüzüne çıkabilir

Apple’ın merakla beklenen WWDC17 etkinliği yaklaşırken uzun süredir çeşitli iddiaların odağına oturan 10,5 inçlik iPad Pro cephesinde enteresan gelişmeler yaşanıyor.

Bir süredir Apple‘ın 10,5 inçlik iPad Pro’yu tanıtması bekleniyor. Teknoloji devinin bahar ayında herhangi bir etkinlik düzenlememesiyle birlikte yeni iPad’in yaz aylarında duyurulacağı düşünülüyor. Bu süreçte de yeni tablet hakkında pek çok iddia ortaya atılıyor. Yaşanan son gelişmelere bakılırsa bu tablete dair net bilgilere haziran ayında erişebileceğiz. Üstelik bu gelişmenin kaynağı Apple değil, Urban Armor Gear. Apple ürünlerine özel kılıflar üreten Urban Armor Gear şimdiden 10 inçlik iPad Pro için hazırlıklara başladı.

Apple’ın yetkili perakendeciler listesinde yer alan firmanın haziran ayında satışa sunulacak yeni kılıflar için çalışmaları tamamladığı görülüyor. Ürünlerin yer aldığı listede 10 inç iPad bilgi dikkat çekiyor. Bu modele özel hazırlanan kılıfların üç farklı renginin olduğu anlaşılıyor. Bununla birlikte hakkında çeşitli iddialar duyduğumuz iPad Pro’nun yaz başında gün yüzüne çıkacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Elbette imalatçı firmaların zaman zaman var olan cihazlar için yeni ürünler tasarlaması ve bunları programa eklemesi de mümkün. Yani bahsi geçen ürünler yeni iPad Pro için olmak zorunda değil. Buna rağmen yeni kılıfların çıkış zamanının WWDC17 ile denk düşmesi dikkatlerden kaçmıyor.