reklamı kapat

POPÜLER

Apple çerçevesiz ekranlı 10,5 inçlik iPad Pro’nun üretimine hız veriyor

Haziran ayının hemen başında WWDC17 geliştiriciler konferansını düzenleyecek olan Apple’ın bu etkinlikte tanıtacağı ürünler ve yazılımlar büyük bir merakla bekleniyor. Her geçen gün etkinlikte karşımıza çıkacak olan ürünlerle ilgili yeni bilgiler gün yüzüne çıkıyor. Geçen günlerde Apple’ın yeni 10,5 inçlik iPad Pro’yu bu etkinlik kapsamında tanıtabileceği ortaya çıkmıştı. Şimdi ise söz konusu modelin üretimiyle ilgili bazı bilgiler gün yüzüne çıkmış durumda. 

Belirtilenlere göre 10,5 inçlik tamamen çerçevesiz ekranlı iPad Pro’nun üretimine önümüzdeki aylarda hız verilecek. Temmuz ayında üretimin 600 bin seviyesine çıkarılması bekleniyor. Daha öncesindde ise üretim düzeyinin 500 bin adet seviyesinde tutulacağı söyleniyor. iPad serisine yeni bir soluk getirecek olan bu yenilikçi tabletin yıl sonuna kadar 5 milyon adet üretileceği ve sevk edileceği ifade ediliyor.

Yeni iPad Pro modelinin mart ayından bu yana kısıtlı olarak üretildiği belirtiliyor. İlk başta tabletin nisan ayında düzenlenecek olan bir etkinlikte tanıtılacağı öne sürülmüştü. Fakat nisan ayını geride bırakmamıza rağmen böyle bir etkinlik gerçekleşmedi. Dolayısıyla şimdi gözler WWDC17 etkinliğine çevrildi. Apple ile ilgili analizler yapan ve tahminlerinin birçoğunu tutturan KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun söylediğine göre tabletin WWDC17’de tanıtılma ihtimali yüzde 70’in üzerinde. Bu nedenle gözler 5 Haziran’da düzenlenecek olan WWDC17 etkinliğinde olacak.