reklamı kapat

POPÜLER

Profesyonel dağ bisikletçisinden efsane Volkswagen T3’e karavan dokunuşu [Video]

Genellikle bağımsız tasarım garajları tarafından ticari amaçlı karşımıza çıkan karavan projeleri bu kez bir maceraperestin yorumuyla karşımızda.

Van başta olmak üzere birçok modeli yürüyen lüks bir ev haline getiren çalışmaların büyük şehirlerin karmaşasından kaçabilmek adına ne kadar cazip bir seçenek olduğunu hemen herkes bilir ve böyle bir fikir çoğumuz aklında vardır. Artic Truck başta olmak üzere pickup ve Van modelleri üzerinden projeler geliştiren üreticilerin projelerini geçtiğimiz dönemde de sizlerle sıkça buluşturduk. Çoğu ticari kaygıyla hayata geçirilen bu projeler varsa araç sahiplerine sadece proje olarak yoksa doğrudan yapılan araçla birlikte bir bütün haline satışa sunuluyordu. Bu haberimize konu alan dönüşüm projesinin başrolünde yer alan araç projenin kendisi kadar cezbedici aslında. Volkswagen’in Van tarihinin belkide en arzulanan üç jenerasyonu olan T1, T2 ve T3 üzerine yapılan çalışmalar kullanıcılarda hem daha nostaljik hem de doyurucu bir hissiyat uyandırdığı aşikar. İşte tüm bu konuların kesiştiği noktada karşımıza Volkswagen T3’ü en iyi yol arkadaşı haline getiren bir maceraperest var.


Profesyonel dağ bisikletçisi olan Rob Heran‘ın kişisel kullanımı için hayata geçirdiği projesinin kendine özgü bir adı bile var; Adventure Volkswagen Syncro Van. Projeyi hayata geçirme fikrinden önce ilk olarak 6.000 dolar karşılığında dört tekerlekten çekiş altyapısına sahip eski bir T3 Syncro alan Heran aracı bu şekilde altı yıl civarında kullanmış. Altı yılın ardından aracı yenilemeye karar veren Heran işe ilk olarak araca Volkswagen’in yeni nesil 120 beygirlik TDI motorunu entegre etmeye başlamış. Aracın altyapı ve dış bölümü tamamen elden geçirilmesinin ardından içerisine Recaro koltuk başta olmak üzere küçük bir masa ve ihtiyaç duyduğu gereçleri ekleyen Heran içeride ihtiyaç duyduğu elektriği karşılamak adına güneş panellerinden yardım alıyor. Dış ve iç bölümün tamamen tamamlanmasının ardından tavana çadır sistemini de ekleyen Heran bisikletini de arkaya alarak belki de herkesin hayali olan maceralara atılmaya başlamış. Rob Heran’ın kişisel sitesi olan The Syncronicles‘a buradan ulaşarak tüm paylaşımlarını inceleyebilirsiniz.

VİDEO #1

VİDEO #2