reklamı kapat

POPÜLER

HTC gözünü şimdiden Android Q’ya dikti

Yeni bir Android sürümü tanıtıldığında ilk adım atan şirketlerden biri HTC oluyor. Yeni güncellemeleri telefonuna getirmek için hemen söz veren HTC, böylece kullanıcılarını merakta bırakmıyor. Fakat bu kez durum biraz farklı. Henüz Android O yeni duyurulmuş ve yayınlanmamışken HTC şimdiden Android Q planları yapmaya başladı.

HTC halihazırda HTC U 11’i Android O’ya yükseltmek için çalışmalar yaptığını belirtiyor. Bunun yanı sıra artık telefonlarının daha uzun süre boyunca güncelleme alacağının müjdesini veriyor. Yapılan açıklamaya göre 3 yıl sonra piyasaya sürülecek Android sürümüne Android O’dan sonra Android P, Android Q geleceğini düşünürsek HTC’nin daha şimdiden Android Q’ya odaklandığını söylemek mümkün.

HTC’nin bu açıklamasını mevcut telefonların Android Q’ya güncelleneceği şeklinde yorumlamak yanlış olur. Şirketin planlarının gelecekte donanım ve yazılımların gelişiminin seyrine göre değişiklik göstereceği ifade ediliyor. HTC U 11’in Android P sürümünü görmesine kesin gözüyle bakılsa da Android Q’ya kadar destek verilmesinin kesin olmadığını söylemek gerek. Buna rağmen kullanıcıları düşünen HTC’nin mevcut telefon kullanıcılarına daha fazla destek vermek istemesi takdire değer bir hareket. Diğer üreticiler de HTC gibi daha uzun yıllar boyunca yeni Android sürümlerine destek verecek mi bunu hep birlikte göreceğiz.