reklamı kapat

POPÜLER

Mercedes Vito Weekender

Beş kişilik kapasitesiyle kaçamaklara eşlik edecek; Mercedes Vito Weekender

Amerika’da düzenlenecek olan fuarla meraklılarlıyla buluşacak olan Mercedes Vito Weekender, sadece tanıtılacağı pazarda satışa sunulacak.

Advertisement

Standart olarak farklı dinamiklerle sunulan araçların karavan formuna dönüştürülme projelerine son zamanlarda çok alıştık. Ağırlıklı olarak bağımsız markaların merkezinde dönen bu projeler, araç sahipleri için birbirinden cezbedici dinamikleri bir araya getiriyor. Volkswagen ve Mercedes gibi üreticiler ise dönüşüm projelerini kendi fabrikaları içerisinde ürettiği versiyonlarla da çıkartmayı tercih ediyor. Amerika pazarı için özel olarak geliştirilen Mercedes Vito Weekender da, bunun son örneklerinden birisi olarak karşımızda. İlk kez Şikago Otomobil Fuarı kapsamında sahneye çıkacak olan bu kamp arkadaşı, Driverge Vehicle ortaklığıyla son kullanıcıya ulaştırılacak.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Mercedes Vito Weekender hakkında öne çıkan detaylar

Satışa sunulacağı Amerika pazarında Metris Weekender adıyla asfalta inecek olan karavan versiyonu çok geniş kapsamlı bir değişimi beraberinde getirmiyor. Temel konaklama ihtiyacını karşılayabilen modelin içerisinde ufak bir mutfak veya tuvalet gibi bölümlerin hiçbiri yer almıyor. Açılır tavan yapısının da işin içerisine dahil olmasıyla tek seferde beş kişinin kalabileceği bir araç haline dönen Weekender, uzun yolculuklar için de nispeten ihtiyaçları karşılayabilecek seviyede. Ön koltukları 180 derece dönenilir olan modele opsiyon olarak özel bir navigasyon ve ses sistemi, güneş enerji paneli ve katlanır masa gibi parçaları da eklettirmek mümkün. Fuardaki tanıtımıyla birlikte araçla ilgili daha detaylı bilgilere de sahip olacağız.

İlginizi çekebilir

Tüm pickup modellerini karavana dönüştüren kit