reklamı kapat

POPÜLER

FIAT Ducato’yu en iyi yol arkadaşınıza dönüştüren karavan projesi: Westfalia Amundsend 540D

Bir yol macerasında ihtiyaç duyulacak her donanımı üzerinde barındıran Westfalia Amundsend 540D, meraklılarının kayıtsız kalamayacağı projeler arasında.

Binek modeller, SUV’ler ve süper sportlar. Cenevre ve New York Otomobil Fuarı gibi yoğun bir gündemi geride bıraktığımız mart ayının ardından, 1 Nisan şakalarıyla aya keyifli bir başlangıç yaptık. Tüm bu parçaları bir araya getirdiğimizde ise bir süredir uzak kaldığımız karavan projelerine dönme zamanımızın geldiğini hissettik. İçimizde yer alan bu önü alınamaz yola çıkma isteğinin en keyif verici eşlik edicilerinden olan karavanlar listesini karıştırdığımızda ise karşımıza Westfalia Amundsend 540D çıktı. FIAT Ducato üzerine tasarlanmış en keyifli karavan projelerinden birisi olarak radarımıza takılan bu örnek, geçtiğimiz yıl düzenlenen tanıtım etkinliğinin ardından yavaş yavaş sokaklarda kendisine yer açmaya başlıyor. Hafif arazi şartlarına cevap vermek üzere eklemelerin de yapıldığı aracın içerisinde çok ciddi ve lüks bir yaşam alanı mevcut.

Kampın sınırı yok

Dört tekerlekten çekişli altyapı üzerine geliştirilen projenin dış bölümünde fark yaratan detaylarıyla işe koyulalım. En başka kullanılan askeri yeşil renk seçeneğiyle dikkatimizi çekmeyi başaran Amundsend 540D’de lastik, jant ve gövdeye eklenen koruma demirleri az çok yetenekleri hakkında bilgi vermeye başlıyor. Üzerinde ve arkasında Thue’nin ek bagaj yükleme için taşıma ekipmanlarının kullanıldığı modelde ek LED ışıklandırmalar da ben buradayım diye “konuşan” parçalar arasında. Yaptıkları değişimlerle ilk bakışta bizi kendisine çekmeyi başaran Westfalia ekibi, kapıları açıp içeriye girdiğimizde ise ne ararsan var demeyi ihmal etmiyor.


Hareket kabiliyeti olan koltuklar sayesinde bir anda lüks bir evin salonu haline gelebilen bu bölümde tüm ihtiyaçlar adında tam donanımlı bir mutfak yer almakta. Arka bölümde çift kişilik yatakla kullanıcılarını misafir eden Amundsend 540D’da duş imkanının da sunulduğu bir tuvaletin de yer alması da atlanmayan detaylar arasında. Genel olarak baktığımızda dört tekerlek üzerinde giden lüks bir otel odası tanımına kusursuz şekilde uyan bu proje, kesinlikle yola çıkmak istediğimiz yanımızda olmasını dileyeceğimiz bir arkadaş konumunda. Siz de görüşlerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.