reklamı kapat

POPÜLER

Apple’ın Mart 2017 etkinliğinin detayları gün yüzüne çıktı

Apple’ın Mart ayında yeni tabletini ve diğer bazı cihazlarını tanıtacağı uzun süredir biliniyor. Fakat etkinlikle ilgili bu zamana kadar detaylı bilgiler verilmemişti. Yeni ortaya çıkan bilgilerle birlikte etkinlikte tanıtılacak olan hemen hemen her şey gün yüzüne çıkmış oldu.

Belirtilenlere göre 7,9 inç, 9,7 inç , 10,5 inç ve 12,9 inç olmak üzere 4 farklı iPad tanıtılacak. iPad mini 4’ün yerini 7,9 inçlik tablet alacakken 9,7 inç ve 12,9 inçlik tabletlerin de yenileneceği belirtiliyor. 10,5 inçlik modelin ise tamamen özel olacağı ve tamamen çerçevesiz olacağı ileri sürülüyor. Bu modelde home tuşuna da yer verilmeyeceği söyleniyor. 10,5 inçlik modelin çerçevesi dar olacağından boyutunun 9,7 inçlik modelle aynı olacağı ifade ediliyor. Ön kameranın kullanılabilmesi için ince de olsa bir çerçevenin bulunacağı dile getiriliyor.

12,9 inçlik model 9,7 inçlik iPad’den daha önce duyurulmuş ve True Tone özelliğinden mahrum kalmıştı. Söylenenlere göre yeni 12,9 inçlik modelde True Tone bu kez es geçilmeyecek. Söz konusu özellik sayesinde iPad’lerin farklı ışık koşulları altında tıpkı bir kağıt gibi tepki verdiğini ve ekran rengini buna göre ayarladığını hatırlatalım.

İddialara bakılırsa bu yıl iPad’ler işlemciler açısından birbirinden ayrılacak. 12,9 ve 10,5 inçlik modelde A10X kullanılacakken 9,7 ve 7,9 inçlik iPad’de A9X’in kullanılacağı belirtiliyor. 10,5 inçlik modelin Mayıs ayında piyasaya sürülebileceği söyleniyor.

KGI Securities analisti Ming-Chi Kuo’nun belirttiğine göre etkinlikte iPhone SE’nin 128 GB sürümü tanıtılacak. Ayrıca iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ın kırmızı versiyonunun tanıtılacağı da söylenenler arasında. Ayrıca bu yıl piyasaya sürülecek olan iPhone 7s ve iPhone 7s Plus’ın da kırmızı renkle gelebileceği ileri sürülüyor.

Son olarak etkinlikte Apple Watch için yeni kayışların tanıtılabileceği ifade ediliyor.