reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’dan Microsoft Surface Book’a rakip geliyor

Samsung belki MWC 2017’de amiral gemisi cihazlarını tanıtmayacak ancak bu durum, teknoloji devinin çok önemli cihazlar tanıtmayacağı anlamına gelmiyor. Geçen yıl Samsung Galaxy Tab Pro S ile hibrit bilgisayar pazarında kendisini gösteren Samsung, Mobil Dünya Kongresi 2017‘de yeni hibrit bilgisayarını tanıtmaya hazırlanıyor.

Son zamanlarda Galaxy Tab S3 çok fazla ön plana çıkıyor ancak Samsung gizliden gizliye bir de hibrit bilgisayar hazırlıyor gibi görünüyor. Windows’un uygulama mağazasında yayınlanan uygulamaya göre Samsung’un yeni hibrit bilgisayarı Galaxy Book adıyla anılıyor. Cihazın Tab Pro S’in devamı niteliğinde olacağı ancak Tab Pro S2 gibi oldukça uzun bir isim yerine Galaxy Book’un kullanıldığı söyleniyor.


Yayınlanan uygulamada tabletle ilgili olarak yalnızca iki özelliğin net olarak ortaya çıktığını söylemek mümkün. Bunlardan ilki kalem desteği. Bu sayede bilgisayarın ekranı üzerinde çizimler yapılabileceği belirtiliyor. Bir diğer özellik ise yüksek kaliteli ekrana sahip bir cihaz kullanmak isteyenleri kendisine çekecek gibi görünüyor. AMOLED ekranla gelecek olan cihazın ekran çözünürlüğünün oldukça yüksek olacağı düşünülüyor.

Bilgisayarın formunun nasıl olacağı belirsizliğini koruyor. Yoga Book gibi birden fazla açıda kullanılabilen bir cihaz mı yoksa eski model olan Tab Pro S gibi klavye takılabilen bir tablet şeklinde mi olacağı bilinmiyor. Büyük ihtimalle tüm bu soruların cevaplarını Mobil Dünya Kongresi‘nde alacağız.