reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Kosmiq

Skoda Kosmiq tanıtım öncesi göz kırptı [Video]

Çek otomobil markası, SUV ailesine bir yenisini eklemeye hazırlanıyor. Markanın crossover segmentindeki yeni temsilcisi olacak olan Skoda Kosmiq, tanıtımı öncesi kısa bir video ile karşımıza çıktı.

Kodiaq ve Karoq’un satışlarından memnun olan Skoda satış gamını yeni bir ürünle genişletmek istiyor. Markanın klasik yüzünden daha farkı bir tasarım ile çıkması beklenen yeni Kosmiq farları ile dikkat çekiyor. Dinamik far teknolojisini kullanan Skoda daha önce kullanmadığı bir LED teknolojisi kullanacak. Model hakkında çok bir bilgi paylaşılmasa da yerden yüksekliğine rağmen yol tutuşu konusunda iddialı olması bekleniyor. Skoda, binek bir otomobil ile SUV DNA’sını karıştırmayı hedefliyor.

Önden çekişli Skoda Kosmiq

MQB A0 platformunda inşa edilen Kosmiq, Skoda’nın Vision X adlı bir konseptinden bol bol ilham almış. Kardeş markalar olan Seat ve Volkswagen’nin de aynı sınıfta modelleri bulunuyor. Arona ve T-Cross’un Kosmiq ile benzerlikler taşıyacağını bekleniyor. Bununla beraber benzerliklerin en büyük ortak noktası kaputun altı. 95/115 beygir 1.0 TSI ve 95 beygirlik 1.6 TDI motorlar ile üretilecek olan model sadece önden çekişli olarak üretilecek. İlgili videoyu haberin girişinden izleyebilirsiniz.