reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Mountiaq

Beklenen pickup dönüşümü tamamlandı; Skoda Mountiaq ile tanışın

Marka içerisindeki akademinin öğrencileri tarafından geliştirilen Skoda Mountiaq pickup projesi, ilgi çekici detaylara sahip.

Geçtiğimiz haftanın öne çıkan gelişmeleri arasında Skoda Academy çatısı altında bir araya gelen öğrencilerin imzasını birlikte değerlendirme fırsatına erişmiştik. Halihazırda markanın gündeminde olmayan pickup için kolları sıvayan ekip, ailenin en büyük SUV modeli Karoq‘u merkeze alarak ilgi çekici bir işe giriştiklerini duyurmuştu. Şimdi ise bu güzel projenin detaylarına bakma vaktimiz geldi. Skoda Mountiaq olarak isimlendirilen dönüşümde gayet başarılı bir iş çıkartan 35 öğrenci, 2.000 saatlik iş gücünün ardından tüm parçaları bir araya getirmeyi başarmış. Kodiaq’nin karakteristik detaylarının korunarak üzerine yapılan değişimlerle elde edilen pickup yapısı, kesinlik sırıtan çizgiler üzerine şekillenmiyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Fark yaratanlarıyla Skoda Mountiaq

Turuncu gibi dikkat çekici bir renk seçeneği üzerine şekillendirilen Skoda Mountiaq’ın yapısal olarak Kodiaq’tan farklı nitelikleri karşımıza çıkıyor. Arka bölümdeki yatağın elde edilebilmesi adına kapıları biraz daha kısa tasarlanan modele eklenen parçalarla birlikte 3’er santimetrelik ön ve arka uzunluk artışının yaşandığı görülüyor. Genel ebatsal verilerde ise 4.999 milimetrelik uzunluk, 2.005 milimetrelik genişlik ve 1.710 milimetrelik yükseklik değerleri karşımıza çıkıyor. Toplamda 2.450 kilogram gelen pickupın yerden yükseklik değeri ise 29 santimetre. Bu rakam ailenin en iyisi konumunda olan Kodiaq Scout’un da yaklaşık 10 birim ilerisine. Mountiaq’ın donanımları ise bir pickup için akla ilk gelenler üzerine oluşuyor. 17 inçlik jant seti ve arazi lastikleriyle başlayan giriş dersi; snorkel, vinç, gövde korumalıkları ve ek ışıklandırma ile taçlanıyor. Arka bölümünde gizli bir saklama alanı da barındıran modelde 3D yazıcı tekniğiyle üretilmiş malzemelerin kullanılmış olması da önemli detaylar arasında. 190 beygir güç üreten 2.0 litrelik motorun kullanıldığı proje şimdilik sadece 1 adetlik üretimle kalacak. Geleceği ise hiçbirimizi bilmiyoruz.

İlginizi çekebilir

Skoda Kosmiq