reklamı kapat

POPÜLER

Skoda Scala için yapılan arazi dokunuşu, beklentileri artırıyor

Kısa süre önce önemli iddialarla aileye dahil olan Skoda Scala, bağımsız tasarımcıların da farklı versiyonlar üzerinden radarına girdi.

Volkswagen grubunu içerisinden, Golf’e doğrudan rakip olarak lanse edilen Skoda Scala ile tanışmamızın üzerinden çok fazla zaman geçmedi. Markasının yeni tasarım dili ve donanımlarıyla ilgili de ipuçları barındıran bu yeni üye, kimilerini heyecanlandırdı kimilerini ise beklediği bir çizgiyle karşıladı. Önümüzdeki yıl itibarıyla asfalta inecek olan Scala ile ilgili bağımsız tasarımcı çalışmaları da yavaş yavaş kendisini göstermeye başlıyor. Bunlar arasında ilk gözümüze takılansa, muhtemelen 2019 içerisinde resmi bir versiyon olarak da tanıtılacak “Cross”. Bir hatcback olarak lanse edilmesine karşın yerini aldığı Rapid’in gövde tipini de anımsayan Scala, hafif arazi felsefesiyle harmanlanan gövde dokunuşlarına kısa sürede uyum sağlayabilecek potansiyel barındırıyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yerinde değişimler

Aksyonov Nikita isimli tasarımcı tarafından geliştirilen çalışma, aslında gerçek hayatta bir çok benzer örneğini gördüğümüz noktalar üzerinden şekilleniyor. Hyundai i20 Active başta olmak üzere örneğini kolaylıkla artıracağımız bu örneklerden bildiğimiz dokunuşlar, gövdenin temel noktalarına nüfuz edilmesinden meydana geliyor. Ön bölümde lip ve tampon ile başlayan değişimlerde; tavan rayları, marşpiyeller ve arka tamponun da tamamen değiştirilerek crossover genlerini başarılı bir şekilde yansıttığını görüyoruz. Tabi iki artırılmış yükseklik değerini de bu noktada es geçmek olmaz. Şimdilik Skoda tarafından resmiyete kavuşturulmayan bu versiyonun, gerçeğe dönüşüp dönüşmemesi gerektiğiyle ilgili düşüncelerinizi bize yorum olarak iletebilirsiniz.

İlgili video