reklamı kapat

POPÜLER

Hummer

Elektrik kaynak olacak; Hummer için dönüş sinyalleri iyice güçleniyor

Bir süre önce benzer bir geri dönüş üzerinden gündeme gelen Hummer cephesi üzerindeki iddialar artık ciddi değerlendirme aşamasında.

Elektrikli otomobil girişimleri karşımıza birçok yeni model ve markayı çıkartırken, macerası sonra ermiş isimler için de yeni bir umut oldu. General Motors bünyesinde üretim macerası uzun süre önce sona erdirilen Hummer da bu dönüşten nasini almak adına ilk kez geçtiğimiz haziran ayında gündeme geldi. O dönem Bloomberg kaynaklı gündeme getirilen haberde General Motors yönetiminin markayı tekrar bir elektrikli SUV ve kamyon üreticisi planlaması üzerinden hayata geçirme düşünleriyle karşılaştık. Aradan geçen dört aylık zaman diliminin ardından ortaya çıkan yeni bilgiler bunların sadece bir söylentiden ibaret olmadını gösteriyor. Bu kez Reuters kaynaklı olarak servis edilen bilgilere baktığımızda Hummer’ın elektrikli bir pickup ile dönüş yapabileceğine dair ciddi sinyaller alıyoruz.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yeni Hummer modelleri Cadillac için de temel olabilir

Haberin detaylarına baktığımızda General Motors’un markayı canlandırmak adına 3 milyar dolar gibi çok ciddi bir yatırım planı içerisinde olduğunu görüyoruz. Detroit‘te yer alacak üretim tesisi de kapsayan bu yatırım için öne çıkarılan ilk model ise bir elektrikki pickup. Şimdilik bu olası modelle ilgili herhangi bir bilginin var olmadığı masanın üzerinde üretim sürecinin 2021 yılında başlatılma hazırlıkları da dikkat çeken detaylar arasında karşımıza çıkıyor. Standart versiyonun ardından aynı modelin Ranger Raptor sınıfında performanslı versiyonu için de ciddi planlamalar olması da bir hayli önemli. Premium sınıfta ürün çıkartmak isteyen GM’in pickup sınıfının ardından 2023 için bir ede elektrikli SUV’yi bu dönüşümün çatısı altında asfalta indirmek isteyişi de yine not edilmesi gereken detaylar arasında. “Henüz karar aşamasında” ifadeleriyle desteklenen tüm bu gelişmelerin gerçeğe dönüp dönüşmeyeceğini kısa süre içerisinde göreceğiz.

İlginizi çekebilir

Rivian R1T elektrikli pickup