reklamı kapat

POPÜLER

Donfeng Warrior M50

Çinli Hummer yola hazır; Dongfeng Warrior M50 ile tanışın

Tersine mühendislik örneklerinden birisi olarak sokaklara çıkacak olan Dongfeng Warrior M50, Hummer H1’in genlerini taşıyor.

Land Rover örneğinde olduğu gibi macerası askeri kullanım odağında başlayan Hummer, şu sıralar General Motors tarafından elektrikli olarak modern dünyaya dönüşme aşamalarıyla adeta yeniden doğuş yaşıyor. Geleneksel versiyonlarının satıldığı dönemlerde iki farklı jenerasyonla karşımıza çıkarılan Hummer’ın macerasının bir ayağı da Çin’de. AM General tarafından üretilen Humvee’nin, 90’lı yıllarda Çin ordusunda tersine mühendislik yöntemiyle farklı versiyonlarının kullanılma süreci, 2021 yılı itibarıyla Hummer’da olduğu gibi sivil dünyaya taşınıyor. Çin medyasının bir süredir takip ettiği Dongfeng Warrior M50 için artık sokaklara çıkma vakti geldi.

Dongfeng Warrior M50 üretimi hız kesmeden başladı

Bildiğimiz Hummmer’a göre tasarım çizgileri biraz daha minimal hissettiren Warrior M50, genel çizgiler itibarıyla ise Hummer genetiklerini taşıyor. İlk aşamada sadece pickup olarak satışa sunulacak olan modelin önümüzdeki süreçte SUV gövde tipine de kavuşması bekleniyor. Aracın motor bölümünde ise 4.0 litre hacminde turbo dizel makine yatıyor. Bu motorun 200 beygirlik güç ve 600 Nm tork değerleriyle kullanıcılara hizmet edeceğini görüyoruz. Standart olarak 4×4 olarak gelen Warrior M50’nin arazi verileriyse beklentileri karşılayacak seviyelerde.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

70 derecelik yaklaşma açısı bulunan modelin 45 derecelik de uzaklaşma açısı olduğunu görüyoruz. Standart yerden yükseklik değeri ise 409 milimetre olarak paylaşılıyor. Donfeng tasarım ekibi kokpit tarafında ise modern kullanıma ayak uyduracak elementlere yer veriyor. 8 inçlik multimedya sistemi, fonksiyonel direksiyon ve döşemeler dışarıdaki askeri havayı içeride sivilleştiriyor. Üretim süreci de hızlıca devreye alınan modelin Çin’de 103.000 dolar civarında başlangıç fiyatına sahip olması bekleniyor.

İlginizi çekebilir

Hummer EV SUV; elektrik dönüşünde yeni gövde tanıtıldı