reklamı kapat

POPÜLER

The Witcher

Netflix’in The Witcher dizisinin Yennefer’i bir Türk olabilir

The Witcher‘ın dünyasının televizyona uyarlanacağını bir süredir biliyorduk. Netflix‘in el attığı bu proje ilgiyle takip ediliyor. Senaryo yazım süreci devam ederken oyuncu seçmeleri için çalışmalar başladı. Seçmelere katılan isimler arasında bir de Türk yer alıyor.

The Witcher’ın dizi versiyonu için çalışmaların sıkı bir şekilde devam ettiğini zaten biliyorduk. Senaryonun üzerindeki çalışmaların devam ettiği ve belli başlı detayların kesinlik kazandığı bir süre önce ortaya çıkmıştı. Reddit‘te yapılan paylaşımlar sayesinde oyuncu seçmelerinin de başladığı ortaya çıktı. Üstelik seçmelere katılan isimlerden birini Türk izleyiciler yakından tanıyor. Belçim Bilgin‘in Yennifer karakteri için gönderdiği seçme videolarından iki tanesi Reddit’te yer alıyor. Yennefer bu sahnelerden ilkinde Geralt ile konuşuyor. İkinci sahnede ise Yennefer’ın kral ile konuştuğu anlaşılıyor. Onun politikalara aykırı isteğini yerine getirmeyi reddediyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Açıkçası Belçim Bilgin‘in aksanının ağırlığı net bir şekilde hissediliyor. Bu da Yennefer’a hayat verebilmek için önündeki en önemli engellerden biri gibi görünüyor. Elbette son kararı The Witcher ekibi verecek. Fakat buna rağmen değerlendirilen isimlerden birinin Türk olması fazlasıyla ilgi çekici. Bakalım Yennefer rolünü kapmayı kim başarabilecek?

Güncelleme: Seçmelere dair kayıtlar video platformundan kaldırıldı.