reklamı kapat

POPÜLER

Apple AirPower

Bir türlü satışa çıkamayan “Apple AirPower” için sonunda güzel haber

Teknoloji devi Apple’ın kablosuz şarj cihazı AirPower, tanıtıldığı günden bu yana merakla bekleniyor. Artık gündemden düşen ürün, sonunda raflardaki yerini alıyor.

iPhone 8, iPhone 8 Plus, iPhone X, Apple Watch Series 3 ve yeni AirPods destekli bir kablosuz şarj ünitesi olan AirPower, geniş yapısı sayesinde aynı anda üç farklı cihazı kablosuz olarak şarj edebiliyor. Şirketin kablosuz geleceği için oldukça önemli olan ürün, Bloomberg’den Mark Gurman’a göre eylül ayında dağıtıma çıkıyor. Beklenmesine rağmen yeni iPad etkinliği ve WWDC 2018‘de görücüye çıkartılmayan aksesuar, açıklandığı kadarıyla bazı teknik sorunlar nedeniyle geri planda kalmış. Üç cihazı ayı anda şarj edeceği için ısınma konusunda mükemmel ve güvenli hale getirilmesine uğraşılan AirPower, sonunda son kullanıcının karşısına çıkacak hale gelmiş. Üç yeni iPhone’un tanıtılacağı gün ya da daha öncesinde satışa çıkartılacak cihazın, gerçekten büyük bir bekleyici kitesi bulunuyor. Fiyatının yurt dışında 199 dolar, Türkiye’de ise 800-900 TL civarında olması beklenen AirPower, yazılım desteğiyle üzerine konan tüm cihazların şarj durumunu iPhone’da gösterebiliyor. 29 watt seviyesine kadar şarj gerçekleştirebildiği söylenen cihaz, şirket tarafından geliştirilen özel bir altyapı kullanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Apple’dan 2018’de üç yeni iPhone bekleniyor

Tekrar hatırlatmak adına Apple‘ın 2018’de dört yeni iPhone satışa çıkartacağı söyleniyor. Bunların 5,8 inç ikinci jenerasyon iPhone X, 6,5 inç iPhone X Plus ve LCD ekranlı 6,1 inç iPhone olacağı söyleniyor. Beklenenden biraz daha ucuza satılacak modeller, şirketin telefon tarafındaki 2018 ürün gamını oluşturacak gibi görünüyor.

İlgili Video

Şirketin en yeni iPhone modelleri