reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari

Nefes kesen detaylarıyla tam 150 bin TL değerinde çok özel Ferrari kitabı [Video]

Herkesin bildiği üzere lüksün sınırı yok. Yaşayan “ultra zengin” kişilerin sayısı da oldukça fazla. İşte bu kombinasyon gerçekten çok ilginç sonuçlar doğurabiliyor. Karşımızda tam 150 bin TL değerinde bir Ferrari kitabı bulunuyor.

Bu kitabın arkasında Ferrari ve dünyaca ünlü yayınevi Taschen yer alıyor. Büyük bir Ferrari logosunun süslediği kitap, direkt olarak markanın tutkunlarına hitap ediyor. Bir sanat eseri olarak nitelendirilen kitap, içerisinde Ferrari arşivlerinden ve koleksiyonculardan gelen yüzlerce çok özel fotoğraf barındırıyor. Aynı zamanda Ferrari kahramanlarının, önemli zaferlerin, geçmişin ve geleceğin ardındaki hikayeyi ortaya koyan kitap, normalde 6 bin dolar yani yaklaşık 30 bin TL fiyat etiketine sahip. Kitabın bu normal versiyonu, Marc Newson imzalı motor bloğu görünümlü bir sergileme haznesiyle geliyor. İtalyan derisi kaplı kitap direkt olarak bu haznenin içerisinde saklanabiliyor ve sergilenebiliyor. Ancak haberimizin konusu olan versiyon çok daha farklı bir detay taşıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari
Ferrari

Ferrari için hazırlanmış en özel ürünlerden

Sadece 250 adet üretilecek özel versiyon, başta da belirttiğimiz gibi 30 bin dolar yani yaklaşık 150 bin TL değerinde. Bu versiyonun bu kadar pahalı olmasının arkasında ise kitabı tutan haznenin altına eklenen stand yer alıyor. Firmanın 1960’lı yıllarda kullanılmış yarış araçlarından ilham alınarak hazırlanan stand, görebileceğiniz üzere bir egzoz manifoldu formunda. Kitabı hazne ile beraber ayakta tutan bu göz alıcı aya sistemi, şimdiye kadar gördüğümüz en “epik” detaylar arasında yer alıyor. Bu özel versiyonda ayrıca koleksiyoncuları çok memnun edecek şekilde Sergio Marchionne, John Elkann, ve Piero Ferrari‘nin imzaları da yer alıyor.