reklamı kapat

POPÜLER

Ferrari

Ferrari, kripto para birimleriyle araç satmaya başladı

 - Güncelleme: 07 Kasım 2023 09:08

Dünyanın en özel otomobil modellerine imza atan firmalarından olan Ferrari, kripto para birimleriyle araç satmaya başladı.

Ferrari, ilk olarak ABD merkezli atılan bir adım kapsamında müşterilerinin araçlarını sahipleri oldukları kripto para birimleriyle almasına izin vermeye başladı. Reuters’ın haberine göre bu imkanın ileride Avrupa merkezli olarak sunulması da hedefleniyor. Konu hakkında bir açıklama yapan Ferrari sözcüsü, müşterilerinin birçoğunun kripto paralara yatırım yaptığını belirtiyor, kararın bu bağlamda piyasadan ve bayilerden gelen taleplere yanıt olarak alındığını söylüyor. Talebin daha çok servetlerini kripto para birimleri etrafında inşa eden genç yatırımcılardan geldiği aktarılıyor, sürece aynı zamanda portföylerini çeşitlendirmek isteyen daha geleneksel yatırımcılar da ilgi duyuyor. Hatırlarsınız Tesla da 2021’de en büyük kripto para olan bitcoin ile ödeme kabul etmeye başlamıştı ancak CEO Elon Musk’ın çevresel kaygıları nedeniyle bu altyapı daha sonra durdurulmuştu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ferrari şirketini bundan önce gündeme getiren ise 25 Aralık’ta beyaz perdeye çıkarılacak özel bir film olmuştu. Eğer kaçırdıysanız şu an aramızda olmayan şirketin efsane kurucusu Enzo Ferrari’nin hayatındaki en önemli dönüm noktalarından bazılarını beyaz perdeye uyarlayacak bir Ferrari filmi geliyor. Bu fragmanı aşağıda yer alan filmde Enzo’yu ünlü oyuncu Adam Driver, Enzo’nun eşi Laura’yı sinema dünyasının önemli isimlerinden Penelope Cruz canlandırıyor. Oğlu Dino’nun kaybını da işleyen Michael Mann imzalı film, direkt olarak Brock Yates’in Enzo Ferrari – İnsan ve Makine isimli kitabı üzerine kuruluyor, efsane markanın nasıl doğduğunu, hayatta kaldığını, büyüdüğünü ve yarış tarafını gözler önüne seriyor.

Ferrari adımları yanında bu da ilginizi çekebilir: Vivo X Flip katlanabilir telefon modeli

İLGİLİ HABERLER