reklamı kapat

POPÜLER

Honda E
honda

Merakla beklenen Honda E ile ilgili heyecanlandıran Type R beklentisi

Markasının yeni dönemdeki ilk elektrikli otomobili olarak asfalta inen Honda E için yapılan açıklamalar, Type R versiyonunu mümkünlüğünü ortaya koyuyor.

Advertisement

Elektrikli Honda E projesi, detaylarının ortaya çıktığı ilk andan itibaren yakından takip ettiklerimiz arasında üst sıralarda yer aldı. Prototip olarak tanıtılmasının ardından kullanıcılardan aldığı inanılmaz geri dönüşle seri üretime geçirilen ve markasının yeni elektrik geleceğindeki ilk üyesi olarak asfalta inen model en çok retro tasarımıyla akıllarda yer edindi. Geçtiğimiz eylül ayı itibarıyla son kullanıcı için fiyatları açıklanan ve yavaş yavaş sokaklarda görmeye başladığımız otomobile ilgili önemli bir gelişme gündemde. Projenin geliştirme müdürü tarafından yapılan açıklama ise bu gelişmenin merkezini oluşturuyor.

honda

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honda E için Type R ihtimali kullanıcılara bağlı

E’nin Ürün Geliştirme Sorumlusu olan Takahiro Shinya‘nin Top Gear‘a verdiği röportajla birlikte, araçla ilgili var olan önemli bir beklentiyle ilgili nabız yoklandığını görüyoruz. İleriki vadede gerçekleşmesi muhtemel bir Type R versiyonunu merkeze alan açıklamalarda, Shinya’nın açık kapı bıraktığını söylemek mümkün. Açıklamalarda ise; “Geliştirdiğimiz bu elektrik platformu hepimiz için yeni sayılır. Yapının daha fazla güce destek verecek niteliklerde olduğunu da söyleyebiliriz. Type R ise hepimizin sevdiği çok güçlü bir rozet. Biz mühendisler olarak geliştirdiğimiz her modelde Type R ihtimalini de düşünüyoruz ki bu E için de geçerli. Lakin bunun gerçeğe dönüşmesi için kullanıcılardan beklediğimiz miktarda talep almalıyız.” ifadeleri dikkat çekiyor. Honda E, standart versiyonunda 150 PS güç, 300 Nm tork ve 8 saniyelik 0-100 gibi performans değerleri sunabiliyor.

İlginizi çekebilir

Sports EV Concept