reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi tarafından yakında gelecek sürpriz akıllı ürün

Teknoloji dünyasının ürün gamı en geniş firmalarından olan Xiaomi, önemli görünen bir ürün için aldığı patent ile gündemde bulunuyor.

Halen tam olarak kontrol altına alınamayan corona virüsü nedeniyle biliyorsunuz özellikle Çin’de büyük bir maske patlaması yaşandı. Firmalar ve devlet elindeki tüm maskeleri bitirdi, dışarıdan maske alınması gerekti. Bu tarz salgın durumlarda hayati öneme sahip olan bu ürünler de artık akıllanıyor. Bu konuda tahmin edebileceğiniz üzere Xiaomi de boş durmuyor. Firmanın yeni aldığı bir patent, gerçekten akıllı bir yeni nesil maskeyi karşımıza çıkarıyor. Bu maske patent detaylarına baktığımız zaman yerleşik bir işlem birimine ve sensörlere sahip. Bu altyapı, maskenin bulunduğu ortam ve solunan hava hakkında bilgi toplamasına imkan tanıyor. Söylendiği kadarıyla bu bilgiler maskenin kendisinde depolanabiliyor, istenirse de akıllı telefonlara aktarılabiliyor. Yani görevini tam olarak nasıl yaptığını, filtrelemeyi ve hava kalitesini aktif olarak gözler önüne serebilen ürün, bu yüzden kullan at yapıda değil gibi görünüyor. Tüm bunlar için yerleşik pile sahip olan Xiaomi imzalı maskenin, hava kalitesi yanında hareket algılayıcı sensörler ile donatıldığı da patent detayları arasında yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi imzalı bu maske pazarın son kullanıcıya yönelik en gelişmiş modeli olarak gibi görünüyor

Kişilerin nefes alışverişlerine kadar detaylı ölçümler yapabilecek denilen ürün, henüz ne zaman satışa çıkacak bilinmiyor. Ancak bu maske sadece corona virüsü gibi salgınlar değil, havası çok kirli şehirler için de güzel görünüyor.

Not: Görsel temsilidir.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin dikkat çeken Mi 10 Pro modelinin gelin içine bakalım: