reklamı kapat

POPÜLER

LG PuriCare Wearable Air Purifier. LG yüz maskesi

LG imzalı mikrofon ve hoparlör taşıyan gelişmiş yüz maskesi satışa çıkıyor

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, PuriCare Wearable Air Purifier isimli yüz maskesini satışa sunmaya hazırlanıyor.

Tüm aşılama çalışmalarına rağmen Covid-19 halen etkisini sağlam olarak hissettiriyor. Yeni varyantlar ortaya çıkıyor ve bu açıdan aşı yaptıranların dahi maske kullanmayı bırakmaması tavsiye ediliyor.

Dünyanın halen maskelere ihtiyacı olduğunu gören LG ise PuriCare Wearable Air Purifier akıllı yüz maskesi ile ses getiriyor. Önümüzdeki ay ilk olarak Tayland merkezli olarak satışa sunulacak maskenin, henüz fiyatı açıklanmıyor.

Daha sonraki aylarda diğer pazarlara da geleceği aktarılan gelişmiş maske, aslında uzun zaman önce lanse edilmişti. Daha sonra üzerinde güncelleme yapılan ürün, son haliyle değiştirilebilir hava filtreleri taşıyor ve yerleşik fanlar ile temiz hava alınmasına imkan tanıyor.

Bu yapısı nedeniyle kapalı spor salonlarından spor yaparken de kullanılabilecek bir seçenek olan LG yüz maskesi, yerleşik mikrofon ve hoparlörlere sahip. Bu sayede maske çıkarılmadan karşıdakiler ile rahatlıkla konuşulabiliyor. İçerideki mikrofonlar sesinizi alarak dışarıdaki hoparlör ile karşı taraya aktarıyor.

94 gram ağırlığı bulunan ve 1.000 mAh pil ile gelen PuriCare Wearable Air Purifier, USB üzerinden 2 saat içerisinde şarj edilebiliyor. Yüz maskesi için açıklanan kullanım ömrü ise sekiz saat gibi iyi bir seviyede yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG dışında Razer imzalı bir akıllı yüz maskesi de var

İlk aşamada konsept olarak gösterilen yüz maskesi için Razer, ilerleyen dönemde satışa çıkarılacak demişti. Firma daha sonra bir açıklama yaptı ve maskeyi 2021 bitmeden satışa sunacağını açıkladı. Maske tam olarak dördüncü çeyrek içerisinde elde edilebilir olacak.

Hatırlamak adına dünyanın en akıllı maskesi olarak geçen bu ürün, Project Hazel olarak geçiyor. Tanıtım videosu hemen aşağıda yer alan maske, yüksek filtreleme ile virüslere karşı ciddi koruma getiriyor.

Havadaki partiküllerin yüzde 95’ini tutabilen ürün, özel bir hazne ile geliyor. Bu hazne UV ışık ile maskeyi sterilize edebiliyor. Bünyesinde bir RGB ışık da yer alan yüz maskesi, ön kısmı şeffaf olduğundan ağız hareketlerini gizlemiyor.

Ürünün bünyesinde bir de mikrofon yer alıyor. Bunu kullanan maske yerleşik hoparlör üzerinden sesin dışa çok daha net çıkarılmasına yardımcı oluyor. Siyah ve beyaz olmak üzere iki farklı renkte tasarlanan Razer imzalı maske merak uyandırıyor.

İlgili Video